Держгідрографія отримала спеціальну нагороду за відновлення науково-дослідних експедицій

Державна установа «Держгідрографія» отримала спеціальну нагороду за відновлення науково-дослідної діяльності в рамках Національного морського рейтингу України. Організаторами 12-го щорічного заходу є видавництво «Порти України» та інформаційно-аналітичний центр BlackSeaTrans за підтримки Мінінфраструктури України та профільних асоціацій. Держгідрографія – перша державна установа в морській галузі, що отримує спеціальну нагороду за наукові дослідження.

                                  

Нагороду було спеціально розроблено для установи за відновлення наукових досліджень.

 

У 2018 наша установа спільно з НАН України провела три експедиції щодо вивчення морського та річкового середовища і відновлення океанографічної бази даних. У поточному році Держгідрографія продовжить науково-дослідну діяльність і запустить вже шість експедицій. Команда вчених відновлюватиме те, що Україна втратила після відомих подій 2014 року, та паралельно добуватиме нову інформацію для океанографічної бази даних», – коментує в.о. начальника ДУ «Держгідрографія» Олександр Щипцов.

«Головними критеріями визначення переможців є реальні досягнення. Визнання завойовується працею. Саме тому видавництво прийняло рішення і розробило спеціальний приз для Держгідрографії. Ця подія, яка стала можливою за ініціативи Олександра Щипцова (відновлення науково-дослідної роботи), не мала залишатися непоміченою», – Костянтин Ільницький видавництво  «Порти України».

За словами організаторів, місією Національного морського рейтингу України є інформаційна підтримка морської спільноти, діяльність якої націлено на повноцінну реалізацію Україною морського та річкового потенціалу. 

Традиційно в заході беруть участь перші особи галузі, провідні фахівці підприємств та організацій морської галузі, компаній, які пов’язані з транспортною сферою.

Нагадаємо, у 2018 році державна установа “Держгідрографія” спільно з державною установою “Науковий гідрофізичний центр НАН України” розробила проект багатовекторної Програми,  яка дозволить зберегти та розвинути наявний доробок у сфері фундаментальних та прикладних досліджень Азово-Чорноморського басейну. Учасники трьох науково-дослідних експедицій провели комплексні гідрографічні, гідроакустичні, гідрологічні та міжнародно-правові дослідження.

 

Довідка: переможці більшості номінацій Національного морського рейтингу України визначаються за результатами рейтингів, які складаються на основі показників роботи.  Переможців номінацій визначають експерти з керівників підприємств, провідних фахівців галузі. Цього року свою думку висловив 81 експерт.