Представники Держгідрографії взяли участь у засіданні Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях

За підтримки Морської адміністрації співробітники Держгідрографії у складі української делегації взяли участь у 21 засіданні регіональної Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях у Кадісі (Іспанія). 11 червня Держгідрографія представить національний звіт України, а 13 червня, за дорученням начальника установи Олександра Щипцова, його заступник Богдан Устименко зробить заяву стосовно протиправних дій Російської Федерації – оверлеппінгу українських карт та систем оповіщення НАВТЕКС.

Участь у засіданні MBSHC направлена на забезпечення захисту національних інтересів України як морської держави з розвиненою гідрографічною службою. Зокрема розглядаються й обговорюються обов’язкові і рекомендаційні документи МГО та шляхи поглиблення співпраці з гідрографічними службами держав Середземноморського і Чорноморського регіонів у питаннях обміну гідрографічною інформацією, виробництва морських навігаційних карт та інформування мореплавців про зміни навігаційно-гідрографічних умов судноплавства.

Одним із пріоритетних завдань нашої делегації є представлення національного звіту України. В цьому році він якісно відрізняється від попередніх – поглиблений, змістовний, з конкретними прикладами та повністю відображає рішучість Держгідрографії відстоювати права України у сфері навігаційно-гідрографічного забезпечення.

Адже уже в четвер, 13 червня, Богдан Устименко, представляючи інтереси держави, вимагатиме від Російської Федерації припинити оверлеппінг українських карт та розширення району обслуговування російської станції NAVTEX на райони, що входить до компетенції українських станцій. Мало того, що після анексії Криму РФ забрала все майно, обладнання та навігаційні знаки Держгідрографії, які знаходились на півострові, тепер вона своїми діями наражає на небезпеку моряків та судноплавство в Чорному та Азовському морях у цілому.

Довідково:
Простими словами, оверлеппінг у картографії – це дублювання електронних навігаційних карт іншою стороною. Тобто РФ на своїх картах територію України, а саме анексований Крим, відображає як свою.

NAVTEX – це пристрої, що використовують на борту суден для автоматичного забезпечення інформації з безпеки на морі.

MBSHC – Гідрографічна комісія по Середземному та Чорному морях.