Конфлікт у Кадісі: Російська Федерація перешкоджала Держгідрографії зробити заяву стосовно оверлеппінгу

У Кадісі (Іспанія) продовжується 21 засідання Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях. Сьогодні, 13 червня, за дорученням начальника Держгідрографії Олександра Щипцова його заступник Богдан Устименко, незважаючи на протести Російської Федерації проти звернення України, виступив із заявою щодо протиправних дій країни-агресора.

На засіданні Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях між представниками Держгідрографії та Російської Федерації виник конфлікт – російська сторона протестувала проти заяви установи стосовно оверлеппінгу, аргументуючи тим, що Держгідрографія політизує діяльність технічного органу. Але заступник начальника Богдан Устименко зумів переконати голову Гідрографічної комісії Луїджі Сінапі надати йому слово та, заручившись підтримкою американських колег, звернувся до комісії та всіх присутніх:

«У зв’язку з неконтрольованим і незаконним виданням електронних навігаційних карт Російською Федерацією на води, що підпадають під національну юрисдикцію України, всупереч резолюції МГО 1/1997, що призводить до збільшення кількості перекриттів ЕНК в регіоні Чорного та Азовського морів, висловлюю занепокоєння, оскільки ці дії впливають на безпеку судноплавства в регіоні. Протестую проти віроломної спроби Російської Федерації в односторонньому порядку розширити район обслуговування російської станції НАВТЕКС на райони, що входять до районів обслуговування українських станцій Одеса-НАВТЕКС та Бердянськ-НАВТЕКС. Прошу вжити заходів та засудити дії країни-агресора».

Виступити із заявою було вкрай важливо для Держгідрографії, адже протизаконна діяльність Російської Федерації прямо перешкоджає установі виконувати міжнародні зобов’язання з навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства. Крім того, Богдан Устименко домігся того, щоб заяву включили до протоколу, який буде доступний для всієї міжнародної спільноти. Виступ України високо оцінила американська делегація.