Держгідрографія розпочала чергову науково-дослідну експедицію

Державна установа «Держгідрографія» за підтримки та координації Морської адміністрації спільно з Гідрофізичним центром НАН України продовжує науково-дослідні роботи. Сьогодні, 18 червня, розпочались експедиційні дослідження в північно-західній частині Чорного моря на підходах до портів Чорноморськ, Білгород-Дністровський та Одеса. Їхні результати ляжуть в основу океанографічної бази даних і стануть матеріалом для удосконалення діяльності Держгідрографії з навігаційної безпеки судноплавства України.

Експедиція триватиме з 18 до 20 червня. Виконуватимуться комплексні гідрографічні, гідроакустичні, гідрологічні, геологічні, радіометричні, магнітометричні дослідження в північно-західній частині Чорного моря, а саме:

– від порту Чорноморськ до порту Білгород-Дністровський;

– від порту Чорноморськ до порту Одеса;

– на підходах до порту Чорноморськ.

«Це друга експедиція в цьому році. Уже було досліджено українську частину річки Дунай від нульового кілометра до портопункту Кілія, в тому числі судноплавних рукавів Соломонів, Катенька, Машенька та Іванешт. Наступні три експедиції будуть океанографічними, – коментує продовження науково-дослідних експедицій начальник Держгідрографії Олександр Щипцов. – Вони є вкрай важливими, адже результати досліджень підвищать ефективність навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства та дозволять створити спільний банк цифрових океанографічних даних Міністерства інфраструктури, Морської адміністрації та НАН України».

Спеціалісти зазначають, що під час цієї експедиції вони отримають сучасні гідрографічні та гідроакустичні дані, зможуть виявити зміни загального рельєфу дна Одеської затоки в районах розташування основної системи розподілу руху суден та визначити характер і розташування навігаційних небезпек. Планується проведення магнітометричної зйомки, вивчення та моніторинг навігаційного стану акваторії, та дослідження характеру донного ґрунту, особливостей його розподілу. Також вивчатимуть характер і силу течій, хімічний склад водного стовпа, фізичні і динамічні характеристики морського середовища Чорного моря в літній період року.

Результати комплексних досліджень зможуть використати для прогнозування змін геологічної будови донного рельєфу північно-західної частини Чорного моря, коригування морських карт та посібників для плавання, а також при розробці рекомендацій для безпечного судноводіння, формуванні та поповненні зазначеної бази океанографічних даних.