Держгідрографія придбала два катера для виконання гідрографічних робіт

Держгідрографія придбала два нових моторних катера Aquaspirit S450DC та  Brig Falcon 500. Їх використовуватимуть для виконання гідрографічних робіт на річкових та морських акваторіях.

Для ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» придбали моторний човен  Aquaspirit S450DC, оскільки старий катер TUNA 410, що використовувався на річці Дніпро до цього, не підходить для виконання робіт на відкритих ділянках річок. Крім того, човен, який використовувала ФДУ «Одеський район Держгідрографії», фізично та морально застарів, тому його замінили на новий катер Brig Falcon 500.

Aquaspirit S450DC та Brig Falcon 500 мають два робочі місця, порівняно невелику вагу та повноцінний захисний тент з прозорими вставками для огляду на 360 градусів, тобто дозволяє працювати під час дощу або сонця. Також вони  стійкі до бортової качки та мають можливість укомплектовуватись подвійною (широкою) консоллю із захищеною від потрапляння води полицею для ноутбука, що надасть можливість забезпечити два повноцінних робочих місця, для судноводія та оператора ПК. Невелика вага цих човнів дозволяє здійснювати їх спуск та підйом з борту суден установи, використовуючи наявні кран-балки.

Єдиною відмінністю катерів є те, що Aquaspirit S450DC має алюмінієвий корпус, а Brig Falcon 500 – пластикове днище та надувні борти. Зазначені відмінності були враховані з огляду на акваторії, в яких передбачається їх  застосування.