Держгідрографія проводить наукові дослідження в акваторіях БДЛК та Одеської затоки

Державна установа «Держгідрографія» спільно з Гідрофізичним центром НАН України та за підтримки і координації Морської адміністрації продовжує науково-дослідні роботи. Сьогодні, 6 серпня, розпочались експедиційні дослідження в акваторіях Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу (БДЛК) та Одеської затоки.

Експедиція триватиме з 6 до 8 серпня. Для дослідження морського середовища використовуватимуть спеціалізовані судна Держгідрографії, а саме: великі гідрографічні катери «Лисенко» та «О. Солодунов». Результати досліджень ляжуть в основу океанографічної бази даних і стануть матеріалом для удосконалення діяльності установи з навігаційної безпеки судноплавства України.

Під час експедиції виконуватимуться комплексні гідрографічні, гідроакустичні, гідрологічні, магнітометричні дослідження в північно-західній частині Чорного моря, а саме:

– БДЛК: від Миколаївського морського порту до портового пункту «Очаків»;

– перше, друге, третє та четверте коліна БДЛК;

– п’яте, шосте, сьоме і восьме коліна БДЛК;

– Одеська затока, зона розподілу руху суден № 2.

«Це третя експедиція в цьому році. Головною її особливістю є те, що одразу два судна Держгідрографії працюватимуть у різних районах морської зони України. Таким чином, гідрофізичні процеси, які відбуваються в морі, вивчатимуться комплексно, – коментує продовження науково-дослідних експедицій начальник Держгідрографії Олександр Щипцов. – У нашій діяльності такі дослідження є вкрай важливими, адже їхні результати підвищать ефективність навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства в Україні. Крім того, ми продовжуємо наповнювати та актуалізувати базу океанографічних даних, яку формуємо в рамках створення гідрографічного фрагмента автоматизованого банку цифрових океанографічних даних спільно з Мінінфраструктури, Морською адміністрацією та НАН України».

Також результати досліджень використовуватимуть для створення Атласу гідрографії та океанології морів України, удосконалення технології збору, збереження та обміну океанологічними даними, отриманими в результаті морських досліджень. Вони підвищать ефективність гідрографічних і гідроакустичних засобів досліджень шельфу та мілководних акваторій у північно-західній частині Чорного моря.

Спеціалісти зазначають, що серед основних завдань цих досліджень важливе місце займає аналіз характеру та динаміки основних факторів седиментації морського дна. Актуальність дослідження цих процесів визначається недостатньою вивченістю особливостей літологічних типів донних осадів і факторів закономірності їх розповсюдження в північно-західній частині Чорного моря. Це дасть змогу провести комплексну порівняльну оцінку геоморфологічних особливостей за результатами раніше проведених досліджень.