Тривають дослідження р.Дунай

Держгідрографія повністю виконала гідрографічні дослідження всього фарватеру української частини р.Дунай. Моніторинг русла здійснювався від порту Рені до гирла Бистре, що становить 168 км водних шляхів. Загальний обсяг робіт склав – 1558 лінійних кілометрів гідрографічних зйомок. Мета досліджень – виявляти всі зміни навігаційно-гідрографічної ситуації, задля гарантування безпечної навігації в регіоні.

За результатами аналізу виконаних у 2017 та 2018 роках комплексних досліджень, а саме, гідрографічних зйомок фарватеру р. Дунай та геодезичної зйомки окремих ділянок українського узбережжя, фахівцями  Держгідрографії (відділ гідрографічних робіт ФДУ «Одеський район Держгідрографії» та Дунайської дільниці ЗНО), виявлено значні зміни русла р. Дунай в районі 109 – 112 км Кілійського гирла. 

В процесі роботи спеціалісти Держгідрографії виявили зміщення русла та берегів річки до 70 – 80 м. Матеріали виконаних гідрографічних та топографо-геодезичних досліджень передані до ФДУ «Укрморкартографія» і вже здійснені роботи щодо відповідної коректури річкової навігаційної карти р. Дунай від порту Рені до гирла №3504.  

Зауважимо, моніторинг підводних перешкод здійснюється постійно. Гідрографи установи моніторять можливі підводні перешкоди, що можуть становити загрозу безпеці судноплавства. Всі виявлені затоплені об’єкти та характерні форми рельєфу дна ретельно досліджуються, уточнюється їх положення, та у подальшому дана інформація відображається на навігаційних картах.

Всі гідрографічні підрозділи, що задіяні у роботах, оснащені сучасним гідрографічним обладнанням, яке дозволяє виконання робіт відповідно до стандартів Міжнародної гідрографічної організації. Зокрема на озброєнні гідрографів багатопроменеві комплекси, однопроменеві гідрографічні ехолоти, глобальні навігаційні супутникові системи для морських досліджень, високоточні геодезичні та топографічні комплекси.

Професіоналізм фахівців та сучасна технічна база дозволяють Держгідрографії на найвищому рівні виконувати функції прибережної держави визначені главою V Міжнародної Конвенції з охорони людського життя на морі (СОЛАС).