Триває робота над керівними документами МАМС

Держгідрографія спільно з маяковими службами – членами МАМС продовжує роботу над розробкою нових та доопрацюванням чинних рекомендацій і керівництв Міжнародної асоціації навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб (МАМС). Впродовж п’яти днів, а саме з 22 по 26 жовтня, у рамках Комітету МАМС з вимог до засобів навігаційного обладнання та управління ЗНО (Комітет ARM), українська делегація активно працювала над формуванням матеріалів щодо останніх тенденцій і розробок у сфері проектування, облаштування та обслуговування стаціонарних і плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО). Мета – підвищення рівня компетентності національної маякової служби у сфері навігаційного забезпечення морських водних шляхів України відповідно до найсучасніших вимог, рекомендацій і стандартів, встановлених керівними документами МАМС.

«Належним чином працююча глобальна мережа ЗНО – це гарантія навігаційної безпеки світового судноплавства. Щоб система функціонувала якісно, кожна морська держава має працювати максимально професійно і відповідно до чинних міжнародних вимог і стандартів, уніфікація яких належить до сфери компетенції МАМС. Нині в Україні понад 3 тисячі ЗНО, 1153 з них розгорнуто на морській акваторії держави. Кожна одиниця засобів навігаційного обладнання, завдяки фахівцям установи, підтримується на належному рівні експлуатаційної готовності для забезпечення безперебійної роботи системи ЗНО у цілому. Але процес удосконалення безкінечний, і перед командою Держгідрографії постали нові завдання, реалізація котрих дозволить і далі підтримувати статус України як розвиненої морської держави», – в.о. начальника ДУ «Держгідрографія» Олександр Щипцов.

Держгідрографія – у якості національної (державної) установи, яка офіційно відповідає за постачання, технічне обслуговування або експлуатацію засобів навігаційного забезпечення мореплавства, – з 2004 року є національним членом Міжнародної асоціації навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб.

Фахівці установи беруть регулярну участь у засіданнях Комітету ARM МАМС, роблячи свій внесок у розробку керівної документації Асоціації.

Основними напрямками діяльності Комітету є: планування розміщення ЗНО та вимоги до їхнього обслуговування; інформаційні послуги; підготовка і дипломування персоналу; нарощування потенціалу.  

Впродовж п’яти днів у рамках чергового 8-го засідання Комітету ARM українська делегація, спільно з колегами з національних маякових служб, працювала над низкою питань з навігаційної безпеки мореплавства. Серед найбільш актуальних для установи можна відмітити наступні питання порядку денного засідання:

  • робота над формуванням «стратегічного бачення» на 2018-2026 роки;
  • питання прогресу у розробці проектів стандартів;
  • пропозиції стосовно запровадження нової структури комітетів;
  • питання співробітництва МАМС з Міжнародною морською організацією (ІМО) та Міжнародною гідрографічною організацією (МГО).

Окрему увагу українська делегація приділила сфері управління ризиками, а саме –  процесам прийняття рішень щодо управління ризиками, інструментальним засобам оцінки та визначенню рівнів ризику, показникам експлуатаційної готовності залежно від категорій ЗНО, критеріям безперервності функціонування ЗНО.

За результатами участі української делегації у 8-му засіданні Комітету ARM МАМС передбачено, серед іншого, здійснення аналізу змін до Керівництва МАМС з навігаційного забезпечення судноплавства «NAVGUIDE» у частині управління ризиками. Спеціалісти Держгідрографії систематизують зміни у новій редакції керівництва «NAVGUIDE», порівняють з попередньою версією і сформують окремий документ для детального вивчення компетентними фахівцями установи та подальшого впровадження у системі управління якістю Держгідрографії.

Довідка: Комітети Міжнародної асоціації навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб дають можливість міжнародній спільноті експертів у спеціалізованих сферах готувати й переглядати публікації МАМС відповідно до 4-річної робочої програми Асоціації. Вони також здійснюють постійний моніторинг спеціальних і технічних напрацювань, які можуть мати стосунок до вмісту настанов і рекомендацій, що надаються членам МАМС, та впливати на рішення, що приймаються у царині навігаційного забезпечення мореплавства.

Засідання Комітету ARM МАМС – як і інших комітетів Асоціації – зазвичай проводяться двічі на рік у штаб-квартирі МАМС у м. Сен-Жермен-ан-Ле (Французька Республіка).