Держгідрографія бере участь у 100-й сесії Комітету з безпеки на морі ІМО

Цими днями у м. Лондон, Велика Британія, проходить ювілейна 100-та сесія Комітету з безпеки на морі (КБМ) Міжнародної морської організації (ІМО). 

В.о начальника ДУ “Держгідрографія” Олександр Щипцов та начальник міжнародного відділу установи Алла  Мягкова беруть участь у сесії у складі української делегації на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії Наталією Галібаренко, за участі державного секретаря Мінінфраструктури Андрія Галущака, заступника Постійного представника України при ІМО Віталія Мошківського, керівників і фахівців установ і підприємств морської галузі держави.   

Можна напевно стверджувати, що найзначущою для української делегації подією у перший день сесії стала заява-протест України на адресу Російської Федерації у зв’язку зі збройним нападом та захопленням у полон трьох українських військових катерів і членів їхніх екіпажів, що мав місце 25 листопада цього року у міжнародних водах Керченської протоки (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2731658473726023&id=100006456906825).

На підтримку позиції України висловилися делегації 34 країн-членів ІМО, серед яких Австралія, Велика Британія, Грузія, Канада, ФРН, Франція та США,  підтримали вимоги української сторони та засудили черговий акт збройної агресії Росії проти України.

Окремо варто відмітити те, що у зазначеній заяві України, серед інших численних фактів порушень норм міжнародного права Російською Федерацією, використано матеріали і фактаж, підготовлені Держгідрографією негайно після інциденту у Керченській протоці.

Зазначені факти порушень з боку РФ були оперативно доведені Держгідрографією – у її якості національного координатора 

навігаційних попереджень України – до відома Координаційної ради з питань НАВТЕКС при Міжнародній морській організації (IMO NAVTEX Coordinating Panel) та Координатора району розповсюдження Інформації з безпеки на морі (MSI – Maritime Safety Information) NAVAREA III. 

Побажаємо представникам Держгідрографії подальшої плідної роботи у рамках 100-ї сесії Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації!