Фахівці Держгідрографії у складі української делегації беруть участь у 6-й сесії Підкомітету NCSR Міжнародної морської організації у м. Лондон, Велика Британія

Фахівці Держгідрографії у складі української делегації беруть участь у 6-й сесії Підкомітету NCSR Міжнародної морської організації у м. Лондон, Велика Британія

Цими днями в.о. заступника начальника Держгідрографії Богдан Устименко та головний фахівець міжнародного відділу Віктор Белінський беруть участь у роботі 6-ї сесії Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування (NCSR) Міжнародної морської організації (ІМО), що відбувається у м. Лондон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

Сьогодні, 17 січня, у рамках порядку денного, після представлення річного звіту голови Координаційної ради ІМО з питань НАВТЕКС, українська делегація на чолі з радником Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, заступником Постійного представника України при ІМО Віталієм Мошківським, висловила протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним розширенням російською радіостанцією НАВТЕКС-Новоросійськ району обслуговування. У своєму виступі пан Мошківський наголосив, що інформація з безпеки на морі має поширюватися на акваторію Азовського моря та Керченської протоки виключно українською радіостанцією НАВТЕКС-Бердянськ, згідно з вимогам застосовних резолюцій і циркулярів ІМО.
Українська сторона звернулася до ІМО з проханням розглянути незаконні та односторонні дії РФ, які загрожують безпеці судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці, та належним чином відреагувати на них.

Млява реакція російської делегації на протест України прозвучала необґрунтовано, й очікувано не отримала підтримки у представників держав-членів ІМО та присутніх міжнародних організацій.

Варто зауважити, що заява української делегації у значній мірі ґрунтувалася на попередній роботі Держгідрографії, у першу чергу – центру навігаційно-гідрографічної інформації, гідрографічного та міжнародного відділів установи і, зокрема, головного фахівця В. Белінського, зі збору й аналізу інформації про факти порушень міжнародних правових норм Російською Федерацією, що тягнуть за собою загрози безпеці мореплавства у Чорному й Азовському морях.

Завдяки злагодженій комунікації В. Мошківського з Мінінфраструктури та підпорядкованими підприємствами й установами зокрема, та сприянню Посольства України у Великій Британії й координації з боку МЗС України взагалі, ведеться постійна робота з підготовки матеріалів і фактажу, спрямована на демонстрацію міжнародній спільності системності порушень з боку РФ, а також небажання держави-агресора усувати виявлені порушення.

Обґрунтовано сподіваємось на те, що спільними зусиллями усіх задіяних сторін, у тому числі завдяки професіоналізму фахівців ДУ «Держгідрографія», Україна і надалі забезпечуватиме ІМО підґрунтям для вжиття заходів з реагування на ситуацію, яка склалася у морських районах Криму.