Держгідрографія: розпочата підготовка до навігації 2019 року на р.Дніпро

Державна установа «Держгідрографія» розпочала підготовку до навігації на р.Дніпро. Наразі установа проводить відновлювальні роботи для підтримки засобів навігаційного обладнання в придатному до експлуатації стані. Буї планується виставити уздовж всієї головної водної магістралі України, а саме, від кордону з Білорусією, села Усів до гирла Дніпра, а також на річках Прип’ять та Південний Буг.

Щорічно в міжнавігаційний період державна установа «Держгідрографія» проводить відновлювальні роботи для підтримки буїв в експлуатаційному стані. За словами спеціалістів Держгідрографії, переважна більшість плавучих засобів навігаційного обладнання ЗНО (буїв) знаходиться в задовільному стані.

«Для навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах (ВВШ) України важливе місце займають плавучі застережні знаки (ПЗЗ), які використовуються для позначення кромок суднового ходу та огородження навігаційних небезпек. Наразі левова частка з них, понад 1000 одиниць, проходять очищення, ремонт, фарбування, підготовку світлооптичних пристроїв, ревізію якірних ланцюгів тощо. », – в.о. начальника ДУ «Держгідрографія» Олександр Щипцов.

В цілому Держгідрографія обслуговує понад 1.5 тис буїв відповідно до існуючих схем розташування ПЗЗ у морських водах і на ВВШ. За словами керівника Держгідрографії Олександра Щипцова, використання такої кількості буїв пов’язане зі складними навігаційно-гідрографічними умовами руху суден у зоні відповідальності України.

Довідка: З метою зменшення витрат на буї з металу Держгідрографія впроваджує у систему плавучого огородження на ВВШ України пластикові буї. Використання сучасних видів пластику та технологій його обробки і формування є одним з основних напрямків зменшення витрат на виробництво і обслуговування ПЗЗ. На сьогодні Держгідрографія використовує майже 600 одиниць пластикових буїв.