Держгідрографія провела семінар «HYPACK – Україна 2019»

Державна установа «Держгідрографія» разом із Національним університетом «Одеська морська академія» 6 та 7 листопада провела семінар «HYPACK – Україна 2019». На ньому розглядались питання використання програмного забезпечення HYPACK для виконання гідрографічних зйомок, а саме: промірних робіт з використанням однопроменевих ехолотів, багатопроменевих ехолотів, днопоглиблювальних робіт, робіт з донними профілографами й обробки даних виконаних досліджень.

Уже 16 років Держгідрографія користується програмним забезпеченням HYPACK. Але воно постійно вдосконалюється та оновлюється, тому щороку його користувачам потрібно підвищувати свій рівень. Курс лекцій читав представник компанії HYPACK Іван Ізаак. На навчанні були присутні не тільки фахівці Держгідрографії, а й спеціалісти морської галузі України.

Програмне забезпечення HYPACK впроваджено в усіх філіях Держгідрографії, що дає можливість спростити і прискорити процес обробки матеріалів гідрографічних робіт та отримувати звітні матеріали для картоскладання від філій у єдиному форматі. Цей курс дозволив значно прискорити процес освоєння програмного забезпечення.

Програмне забезпечення HYPACK дозволяє:

  • забезпечити обслуговування усіх етапів зйомки, починаючи з планування галсів і закінчуючи батиметричною картою і оцінкою об’ємів;
  • виконувати зйомку багатопроменевим ехолотом;
  • обслуговувати днопоглиблювальні роботи;
  • проводити зйомку гідролокатором бокового огляду.

Використання зазначеного гідрографічного обладнання і ліцензійного програмного забезпечення HYPACK дає змогу виконувати гідрографічні роботи та виготовляти звітні матеріали під час камеральної обробки матеріалів за єдиною технологією, яку ще на початковому етапі закладено у програмне забезпечення розробником відповідно до вимог Міжнародної гідрографічної організації. Такою технологією користуються більшість країн, що є членами МГО.

Таким чином, на сьогодні Держгідрографія здатна виконувати гідрографічні проміри у повній відповідності до міжнародних стандартів.