ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» продовжує розстановку ЗНО на ВВШ

З випередженням графіка Держгідрографія, в зоні відповідальності ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії», завершила розстановку сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на Дніпровському, Кам’янському та Канівському водосховищах. На Дніпровському водосховищі навігаційні засоби працюють у штатному режимі з 21 березня, на Канівському та Кам’янському водосховищах – з 30 та з 31 березня відповідно.

06 квітня розпочато встановлення ЗНО на Кременчуцькому водосховищі. На цьому ж тижні стартують роботи із розгортання засобів навігаційного обладнання на Київському водосховищі.

До відома: зона відповідальності Дніпровської філії Держгідрографії на Дніпровському водосховищі покриває ділянку від Дніпровської ГЕС до Середньодніпровської ГЕС. На сьогоднішній день фахівцями філії виставлено 143 плавучих навігаційних знаки від 305 км до 433 км водного шляху.

На Кам’янському водосховищі навігаційне обладнання у кількості 148 плавучих навігаційних знаків розставлено на ділянці від 434 км до 554 км, а саме від Середньодніпровської ГЕС до Кременчуцької ГЕС.

На Канівському водосховищі на протяжності водного шляху від 727 км до 877 км, від Канівської ГЕС до Київської ГЕС, виставлено 110 світних та 71 несвітних плавучих навігаційних знаків.

Для довідки. Традиційно наприкінці кожного року після завершення навігації на внутрішніх водних шляхах України і зняття буїв Держгідрографія розпочинає підготовку до наступного сезону. В ході підготовки навігаційні буї піддаються дефектації – технологічному процесу, під час якого визначають технічний стан деталей з метою виявлення дефектів. Серед іншого, працівники установи ретельно перевіряють роботу світлооптичних пристроїв і батарей, якими оснащено буї, після чого розпочинається процес ремонту та/або заміни якірних ланцюгів, фарбування, інші відновлювальні роботи. Таким чином впродовж кожного міжнавігаційного періоду фахівці Дніпровського району установи готують плавучі ЗНО до нового сезону.