Держгідрографія встановила дослідно-експеременальні стовповидні пластикові буї на Київському водосховищі

На минулому тижні, 1 липня, в акваторії Київського водосховища було встановлено два стовповидних пластикових буя, аналоги яких успішно експлуатуються на Канівському водосховищі в межах Києва ще з 2017 року.

Буї встановлювались силами екіпажу т/х «Шляховик-3» на заміну старих металевих буїв навпроти водозабору Київської ГЕС і на вході в аванпорт Київської ГЕС під наглядом керівництва філії, зокрема начальника Дніпровської філії Держгідрографії Віліни ДЕМЧУК.

Стовповидні пластикові буї є дослідно-експериментальними. Їх було розроблено під керівництвом колишнього начальника ДУ «Держгідрографія» Сергія СИМОНЕНКА, який очолював установу з 2004 до 2017 року. У той період Держгідрографія вже мала досвід використання в морських водах держави стовповидних буїв іноземного виробництва, а саме – шведської та фінської компаній-виробників

Після передачі в 2017 році навігаційної обстановки внутрішніх водних шляхів від ДП «Укрводшлях» до зони відповідальності ДУ «Держгідрографія» Сергій СИМОНЕНКО ініціював розробку стовповидних пластикових буїв для позначення суднового ходу на р.Дніпро.

Важливою відмінністю цих буїв від річкових пластикових буїв типу «Дніпро-16» вітчизняного виробництва є те, що вони можуть використовуватись без зняття на зимовий період.

Встановлення стовповидних пластикових буїв здійснюється з метою поступового переоснащення внутрішніх водних шляхів держави новітніми плавучими засобами навігаційного обладнання, що дозволить зменшити щорічні витрати на утримання порівняно з металевими буями, які вже відпрацювали понад визначені терміни експлуатації.

Довідково:

У 2017 році макет стовповидного пластикового буя було розроблено фахівцями ДУ «Держгідрографія». Для перевірки розрахункових параметрів буїв їх було виготовлено силами ремонтно-відновлювальної бази (РВБ) ФДУ «Одеський район Держгідрографії» та проведено натурні випробування на воді. Після позитивних результатів випробувань буї було передано до ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» для дооснащення й використання за прямим призначенням.

В цьому році на виконання розпорядження в. о. начальника ДУ «Держгідрографія» Дмитра ПАДАКІНА ФДУ «Одеський район Держгідрографії» виготовила ще два стовповидних пластикових буя, які успішно встановлено в акваторії Київського водосховища минулого тижня.