Держгідрографія спільно з РІС покращує інформованість судноплавців

ДУ «Держгідрографія» для зручності судноплавців та з метою приведення інформаційних зведень РІС до стандартних європейських норм запровадила щодобову передачу інформації щодо української ділянки річки Дунай до Річкової інформаційної служби (РІС)* «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ». Таке вдосконалення, запропоноване РІС «Дельта-лоцман», було розглянуто нашою установою і визнано доцільним для впровадження.

Від учора інформація про зміни навігаційних умов та режим плавання на українській ділянці р. Дунай, на додаток до трансляцій через міжнародну службу НАВТЕКС*, передається і через Річкову інформаційну службу.

Берегові та плавучі ЗНО на р. Дунай

Довідково:

*НАВТЕКС – міжнародна служба з автоматичним літеродрукуванням, призначенням якої є поширення навігаційних та метеорологічних попереджень, метеорологічних прогнозів та іншої термінової інформації для суден. Її було розроблено як недорогий, простий у користуванні автоматичний засіб одержання інформації щодо безпеки на морі на борту суден у прибережних морських водах. Інформація, що передається, може застосовуватись для суден усіх розмірів та типів, а така властивість як можливість вибіркового відхилення повідомлень дає змогу кожному мореплавцю одержувати безпекову інформацію, що транслюється, відповідно до його конкретних потреб.

НАВТЕКС є невід’ємною частиною Глобальної морської системи зв’язку під час лиха і для забезпечення безпеки (GMDSS), розробленої Міжнародною морською організацією (ІМО), вимога щодо наявності якої на суднах включена у 1988 р. до Міжнародної конвенції з безпеки життя на морі (СОЛАС) 1974 р. з унесеними змінами (ця вимога стосується всіх суден, на які поширюється дія Конвенції).

*Річкова інформаційна служба (РІС) України – структурний підрозділ філії «Дельта-лоцман» державного підприємства «Адміністрація морських портів України», створений з метою забезпечення умов безпечного судноводіння на внутрішніх водних шляхах України (річках Дніпро і Дунай) та відповідно до європейських стандартів і директив Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй.

Ядром РІС є: апаратно-програмний комплекс, мережа базових станцій АІС Т-214 (AIS Network), канал передачі даних і мережа Інтернет. Сенсором системи є суднові транспондери і базові станції АІС.

Підрозділи (субцентри) РІС виявляють і відстежують рух суден у зоні їхньої дії, встановлюють радіозв’язок з суднами, взаємодіють з береговими службами та організаціями з питань щодо інформаційногозабезпечення безпеки руху суден, передають цю інформацію для подальшої обробки до головного центру РІС, сповіщають судноводіїв по ОВЧ, АІС про небезпеки для судноводіння. Зв’язок з суднами здійснюється на ОВЧ-каналах морської рухомої служби. Судна, які перебувають у зоні дії РІС, постійно несуть радіовахту на робочих каналах РІС і під час входу (виходу) до (з) зони дії РІС повідомляють про це оператору відповідного субцентру РІС.