Держгідрографія анонсує вихід Атласу гідрографії і океанографії Чорного та Азовського морів

З радістю повідомляємо про вихід у світ Атласу гідрографії і океанографії Чорного та Азовського морів, підготовленого й виданого українською та англійською мовами авторським колективом державної установи «Держгідрографія» – Атлас гідрографії і океанографії Чорного та Азовського морів — це друге спеціалізоване комплексне видання, що містить карти і наукові статті про стан водного середовища і основні особливості гідрографії й океанографії Чорного та Азовського морів. Новий атлас гармонійно доповнив і розширив Океанографічний атлас Чорного та Азовського морів, що був виданий Держгідрографією в 2009 році за результатами співпраці установи з Севастопольським Океанологічним центром НАН України. За роботу над першим виданням атласу 5 працівників Держгідрографії були відзначені Державною премією України в галузі науки і техніки 2011 року: начальник ДУ «Держгідрографія» Сергій СИМОНЕНКО, заступник начальника Дмитро ПАДАКІН, заступник начальника Микола ГОЛОДОВ, начальник ФДУ «Укрморкартографія» Олександр БОРИС та начальник відділу підготовки МНК та посібників ФДУ «Укрморкартографія» Олег МАРЧЕНКО.

З пізнавальною й інформативною метою в атласі розміщено розлогий нарис з історії картографування Чорноморсько-Азовського регіону від античності до наших днів, надано схеми акваторій портів та зон відповідальності ДУ «Держгідрографія». Видання доповнено докладними даними про стан середовища та основні особливості Чорного й Азовського морів, що не увійшли до попереднього видання.

Наукові статті і карти з високим ступенем достовірності та деталізації, створені на базі найповніших масивів даних, наочно ілюструють і відтворюють океанологічні, кліматичні, гідрологічні, гідрографічні та інші характеристики морів.

Створення Атласу гідрографії і океанографії Чорного та Азовського морів стало можливим завдяки системній багаторічній творчій роботі фахівців і науковців Держгідрографії.

Очікується, що видання стане у нагоді професіоналам та іншим зацікавленим читачам для інформаційного забезпечення морегосподарської діяльності і наукових досліджень у Чорноморсько­Азовському регіоні, підтримки управлінських рішень, що приймаються адміністраціями різного рівня, а також джерелом фахової інформації для керівників, спеціалістів – практиків, наукових працівників, викладачів і студентів відповідної спеціалізації, які цікавляться даною тематикою.

Авторський колектив ДУ «Держгідрографія»:

Сергій Симоненко – керівник робочого колективу, радник ДУ «Держгідрографія».

Члени робочого колективу:

Олександр Галяс – перший заступник начальника ДУ «Держгідрографія»;
Олександр Найко  – начальник управління – начальник відділу навігаційного забезпечення мореплавства та маякової служби управління навігації та гідрографії;
Юрій Смірнов – заступник начальника управління – начальник гідрографічного відділу управління навігації та гідрографії;
Олег Карбівничий – головний картограф гідрографічного відділу управління навігації та гідрографії;
Олег Марченко – начальник ФДУ «Укрморкартографія»;
Тарас Колінько – заступник начальника ФДУ «Укрморкартографія»;
Оксана Заворотнюк – провідний інженер-технолог ФДУ «Укрморкартографія»;
Андрій Жубер – інженер-технолог 2 категорії ФДУ «Укрморкартографія»;
Олексій Гайворонський – старший коректор ФДУ «Укрморкартографія»;
Вероніка Баторшина – перекладач 1 категорії ФДУ «Укрморкартографія»;
Людмила Кипич – перекладач 1 категорії ФДУ «Укрморкартографія»;
Наталія Білогрива – провідний картограф ФДУ «Укрморкартографія»;
Наталія Колупанова – картограф 1 категорії ФДУ «Укрморкартографія»;
Ірина Колеснікова – картограф 2 категорії» ФДУ «Укрморкартографія».