Держгідрографія продовжує впровадження сучасних телекомунікаційних технологій

Держгідрографія продовжує тримати курс на впровадження сучасних комп’ютерних і телекомунікаційних технологій, які дозволяють розширити функціональні і технічні можливості системи навігаційного забезпечення мореплавства.

Одним із пріоритетних завдань установи на сьогодні є впровадження елементів концепції електронної навігації (так званої е-навігації), що запроваджується під егідою Міжнародної морської організації (ІМО).

Згідно з визначенням ІМО, е-навігація – це гармонізований збір, інтеграція, обмін, представлення й аналіз морської інформації на борту і на березі, які здійснюються за допомогою електронних засобів з метою оптимізації плавання «від причалу до причалу» і надання суміжних послуг задля безпеки й охорони на морі та захисту морського середовища.  

Для виконання поставлених завдань установою розпочато процес поетапної заміни мережі базових станцій автоматичної ідентифікаційної системи, які відпрацювали визначений термін служби. Мережа базових станцій автоматичної ідентифікаційної системи (БС АІС) ДУ «Держгідрографія», яка створена й експлуатується понад 10 років, на сьогодні налічує 16 БС АІС. З метою заміни морально та фізично застарілої апаратури, забезпечення надійної роботи єдиної системи моніторингу надводної обстановки в Чорному й Азовському морях, а також задля впровадження автоматизованої системи моніторингу на річкових судноплавних шляхах України установа планує поетапно замінити обладнання існуючої мережі БС АІС на новітні та сучасні зразки типу Saab R40. Так, цього року передбачено установку обладнання базових станцій на 5 берегових об’єктах. Також робимо перші кроки з розгортання базових станцій АІС на внутрішніх водних шляхах: перший комплект обладнання буде встановлено в Києві вже до кінця року.

Перший етап заміни 6 одиниць базових станцій АІС буде здійснено вже в поточному році.