Держгідрографія вводить в експлуатацію комплекс інтерферометричного ехолоту

Наразі фахівці ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії», разом з колегами-гідрографами з апарату управління установи та її філій у Одесі та Миколаєві завершили монтаж та тестують новий сучасний комплекс інтерферометричного ехолоту, що належить до багатопроменевих систем і використовується для виконання гідрографічних досліджень з метою визначення рельєфу дна, глибин, пошуку та визначення місцезнаходження навігаційних небезпек та підводних перешкод задля створення навігаційних карт та посібників для судноплавства.

Комплекс інтерферометричного ехолоту 3DSS-iDX-FULL виробництва компанії Ping DSP Inc. (Канада) призначений для експлуатації ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» у зоні своєї відповідальності. На сьогодні це – перша в Україні система подібного класу та вже шостий багатопроменевий комплекс, що введений в експлуатацію Держгідрографією.

Тепер гідрографічні підрозділи всіх філій Держгідрографії будуть здатні забезпечувати виконання гідрографічних промірів відповідно до сучасних стандартів Міжнарордної гідрографічної організації (МГО). Введення в експлуатацію та використання комплексу інтерферометричного ехолоту 3DSS-iDX-FULL є вкрай актуальним у зв’язку із найближчим схваленням МГО нової редакції стандарту щодо виконання гідрографічних зйомок S-44, який висуває підвищені вимоги до точності виконання гідрографічних досліджень та детальності обстеження дна для цілей навігації.

До комплексу інтерферометричного ехолоту входить сонар 3DSS-iDX-450, інтегрована інерціальна навігаційна система, вбудований датчик швидкості звуку, двохантенний ГНСС приймач, профілограф швидкості звуку SWIFT SVP, програмне забезпечення HYPACK SURVEY/HYSWEEP, для виконання багатопроменевої зйомки та обробки отриманих матеріалів.

Роботи з монтажу комплексу інтерферометричного ехолоту на малий гідрографічний катер «Гідрограф-4» виконані фахівцями відділу гідрографічних робіт ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» під керівництвом спеціаліста компанії-розробника програмного забезпечення HYPACK. З 25 по 28 серпня поточного року успішно виконано тестування гідрографічної системи, контрольну зйомку акваторії р. Дніпро в районі Київського річкового порту, а також навчання персоналу відділу гідрографічних робіт філії всім аспектам роботи із новим гідрографічним обладнанням.