Завершено зняття ЗНО на Київському водосховищі, річці Прип’ять та річці Верхній Дніпро

31 жовтня фахівцями Київської дільниці філії «Дніпровський район Держгідрографії» в повному обсязі завершено зняття сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на Київському водосховищі, річці Прип’ять та річці Верхній Дніпро.

Роботи зі зняття ЗНО проводились з 20.10.2020 до 31.10.2020 відповідно до Плану встановлення та зняття сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання на внутрішніх водних шляхах (ВВШ) України у 2020 році.

Під час робіт фахівцями філії знято ЗНО у кількості 242 шт. вздовж суднового ходу протяжністю 231,5 км, а саме:

  • від с. Усів до гирла річки Прип’ять – 62,5 км;
  • від смт Любеч до гирла річки Прип’ять – 103 км;
  • від гирла річки Прип’ять до Київської ГЕС – 66 км.

Для довідки. Традиційно, наприкінці кожного року, після завершення навігації на внутрішніх водних шляхах України і зняття буїв Держгідрографія розпочинає підготовку до наступного сезону. В ході підготовки навігаційні буї піддаються дефектації – технологічному процесу, під час якого визначають технічний стан деталей з метою виявлення дефектів. Серед іншого, працівники установи ретельно перевіряють роботу світлооптичних пристроїв і батарей, якими оснащено буї, після чого розпочинається ремонт та/або заміна якірних ланцюгів, фарбування, інші відновлювальні роботи. Таким чином, впродовж кожного міжнавігаційного періоду фахівці Дніпровської філії установи готують плавучі ЗНО до нового сезону.