Спеціалісти Держгідрографії взяли участь у семінарі HYPACK

З 3-го до 4-го листопада за підтримки державної установи «Держгідрографія», Національного університету «Одеська морська академія» та ТОВ НВЦ «Антарес», офіційного дистриб’ютора компанії-розробника цифрових продуктів Xylem Inc, відбувся щорічний семінар з питань вивчення спеціалізованого програмного забезпечення HYPACK, призначеного для виконання гідрографічних зйомок.

Крім фахівців всіх філій та апарату управління ДУ «Держгідрографія», в семінарі взяли участь представники ДП «Адміністрація морських портів України», Білгород-Дністровської, Одеської, Бердянської філій АМПУ, ДП «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України», НУ «Одеська морська академія» та ТОВ НВЦ «Антарес».

Робочий момент семінару Hypack

Такі семінари регулярно проводяться ще з 2005 року для підвищення кваліфікації і поглиблення знань спеціалістів-гідрографів, які безпосередньо виконують гідрографічні дослідження.

У зв’язку з пандемією Covid-19 цьогорічний семінар проводився в режимі онлайн з використанням платформи для проведення телеконференцій ZOOM під керівництвом спеціаліста з технічної підтримки, представника компанії – розробника програмного забезпечення HYPACK Xylem Inc. – Івана ІЗААКА.

Під час семінару було розглянуто основні особливості використання нової версії програмного забезпечення, функціональні особливості виконання гідрографічних робіт, на окремих прикладах пояснювались методи виконання досліджень на різних етапах зйомки та обробки гідрографічних даних.

Слід розуміти, що за сучасних умов здійснення зйомки рельєфу дна та обробки матеріалів виконаних робіт неможливо обійтись без використання спеціалізованого програмного забезпечення, яке дозволяє полегшити виконання більшості процесів та здійснює управління всього комплексу гідрографічного обладнання в єдиній програмній оболонці.

Фахівці гідрографічного відділу Держгідрографії під час онлайн семінару Hypack

Цифровий продукт HYPACK дає можливість забезпечити підготовку й виконання зйомки як однопроменевим ехолотом, так і локатором бокового огляду, підготовку й виконання площинної зйомки з використанням багатопроменевого ехолоту, обробку та редагування даних однопроменевої та багатопроменевої зйомки та підготовку звітних матеріалів.

Фахівці ФДУ “Миколаївський р-н Держгідрографії” під час семінару Hypack

Під час семінару слухачі вчилися вирішувати весь цикл виробничих задач – з моменту підготовки робочого проєкту до друкування звітних матеріалів., Представник компанії-розробника ознайомив учасників із особливостями роботи модулів програмного забезпечення, що використовуються для:

  • налаштування еліпсоїда, проєкції й параметрів перетворення систем координат;
  • планування галсів;
  • конфігурації устаткування;
  • збору гідрографічних даних;
  • обробки даних;
  • введення виправлень (правок) за рівень та сумарного виправлення ехолота;
  • 3D візуалізації результатів зйомки та багатьох інших процесів.
Робочі моменти семінару

Особливу увагу було приділено основам апаратного інтерфейсу в програмному забезпеченні HYPACK, що дозволяє здійснювати всебічний контроль процесу зйомки, працювати з файлами картографічної підкладки (вже існуючі карти на район робіт), планувати галси, визначати положення судна відносно активного галсу, встановлювати допустиме відхилення від галса. Розглянуто особливості виконання самої зйомки, виправлень, що вводяться під час виконання робіт, питання редагування даних зйомки, як при роботі з однопроменевими, так і з багатопроменевими комплексами.

Також висвітлювалися питання нових можливостей HYPACK у контексті використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для виконання гідрографічної зйомки акваторій.

Державна установа «Держгідрографія» є користувачем програмного забезпечення HYPACK вже майже 20 років. Наразі всі філії установи використовують цей програмний продукт для виконання гідрографічних зйомок як морських акваторій, так і внутрішніх водних шляхів України для потреб видання та коректури навігаційних карт.