5 цікавих фактів про ДУ “Держгідрографія”

ДУ «Держгідрографія» — єдина спеціалізована установа в країні, яка здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства на морях та внутрішніх водних шляхах України. Але, крім цього, установа унікальна ще багато чим. Ось кілька цікавинок:

  • Перше гідрографічне дослідження головної водної артерії незалежної України — Дніпра — було проведене у 2006 році. Отримані матеріали та дані космічної зйомки допомогли створити мапи внутрішніх водних шляхів (ВВШ) України, зокрема, 7 альбомів річкових навігаційних карт Дніпра, а також річки Південний Буг від Вознесенська до Миколаєва.
  • Серед працівників установи 9 кандидатів наук, 4 лауреати Державної премії України в галузі науки й техніки. Усього в підрозділах Держгідрографії працює понад 800 профільних спеціалістів (66 % інженерно-технічного складу мають вищу спеціальну освіту, решта — спеціальну).
  • Океанографічний атлас Чорного та Азовського морів, виданий у 2009 році, є першим в Україні спеціалізованим комплексним картографічним твором.
  • 39 одиниць плавзасобів — саме стільки налічує ДУ «Держгідрографія». Це 5 гідрографічних суден, 3 великих та 9 малих гідрографічних катерів, три з яких – катамаранного типу. А також 22 одиниці обстановочних і роз’їзних суден та несамохідних барж.
  • Унікальне спецпогашення поштових марок вперше в історії української філателії відбулося у 2020 році на одному з найвищих маяків не лише України, але і світу, — Станіслав-Аджигольському Задньому.