ОБСЯГ ЕКСПОРТУ ЧЕРЕЗ УКРАЇНСЬКИЙ КОРИДОР ЗА 7 МІСЯЦІВ ПЕРЕВИЩИВ РІЧНІ ПОКАЗНИКИ ЗЕРНОВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що за 7 місяців Українським коридором експортовано 33,8 млн тонн вантажів. Це більше, ніж було експортовано за рік роботи Зернової ініціативи.

Український коридор відкрили в серпні 2023 р. – через місяць, як росія остаточно вийшла із Зернової ініціативи і розпочала системні атаки на портову інфраструктуру та агропотужності України. У перший місяць до українських портів здійснювалися поодинокі суднозаходи, переважно вдалось вивести судна, заблоковані ще з початку повномасштабного вторгнення.

Україна доклала багато зусиль, щоб кількість суден, які готові заходити в порти Великої Одеси та експортувати продукцію, зростала щомісяця. Сьогодні Українським коридором пройшло 1 140 суден, які експортували 33,8 мільйона тонн вантажів до 40 країн світу. З них 23,1 мільйона тонн – продукція українських аграріїв. Наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 150 суден, які мають експортувати майже 5 млн тонн вантажів.

За словами Олександра Курбакова, Україна вийшла майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси. Також запроваджено значно ефективніший логістичний шлях без участі держави-агресора. Україна продовжує бути гарантом продовольчої безпеки світу. Це ще одна спільна перемога Держави, Об’єднаних Сил Оборони та всієї морської інфраструктурної галузі.