ВІДТЕПЕР ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШЛЯХИ ПІДХОДУ ДО ПОРТІВ УКРАЇНИ ПОШИРЮВАТИМЕТЬСЯ І НАВІГАЦІЙНИМИ ПОВІДОМЛЕННЯМИ NAVAREA

Шляхи підходу до портів України доводитимуться до судноводіїв не лише при наближенні суден до наших територіальних вод, а значно раніше – коли судна перебуватимуть у Середземноморському регіоні (Середземне, Чорне та Азовське моря належать до навігаційного району NAVAREA-III, районний координатор – Гідрографічний Інститут ВМС Іспанії, м.Кадіс).
 
Під час зустрічі з районним координатором NAVAREA-III на BASWG-17 фахівці ДУ «Держгідрографія» виступили з ініціативою поширення інформації не тільки Прибережними попередженнями, а й навігаційними повідомленнями NAVAREA у рамках ВСНП (Всесвітньої служби навігаційних попереджень). Міжнародні партнери українську ініціативу підтримали, адже це дасть змогу судноводіям заздалегідь і ретельніше планувати безпечний прохід Чорним морем при слідуванні до портів України.
 
Варто зазначити, що попри воєнні дії, розв’язані рф, Україна в зоні своєї відповідальності повною мірою забезпечує передачу інформації з безпеки на морі згідно зі стандартами та процедурами, передбаченими резолюціями Міжнародної Морської Організації (IMO).