МІЖНАРОДНА МОРСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦЮВАТИМЕ НАД ПОСИЛЕННЯМ БЕЗПЕКИ УКРАЇНСЬКОГО ТИМЧАСОВОГО МОРСЬКОГО КОРИДОРУ

Завершився візит в Одеський регіон представників держав-партнерів України при Міжнародній морській організації (ІМО). Делегації Естонії, Литви, Молдови та Бельгії провели зустрічі з представниками Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Адміністрації судноплавства, Військово-Морських Сил ЗСУ, Адміністрації морських портів, ДУ «Держгідрографія», Українського Дунайського пароплавства та іншими офіційними представниками галузі.

Головні теми: обговорення пакету пропозицій з надання міжнародної технічної допомоги для підтримки роботи морського сектору України, його відновлення у післявоєнний період та результати роботи Українського тимчасового морського коридору. За сім місяців роботи цей логістичний шлях перевищив обсяги вантажоперевезень Зернової ініціативи та сягнув довоєнних обсягів експорту.

Також міжнародним партнерам продемонстрували наслідки атак рф на морську та портову інфраструктуру Дунайського морського кластеру та Великої Одеси, що призводить до глобальних загроз, з точки зору продовольчої безпеки для всього світу.

Важливим рішенням за результатами переговорів стало подальше посилення безпеки морських маршрутів та збільшення кількості суден, які користуються Українським тимчасовим морським коридором.

Учасники міжнародних делегацій наголошували на рішучій підтримці нашої держави і консолідації зусиль задля відновлення морського сектору України.