КРАУДСОРСИНГОВА БАТИМЕТРИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ – ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШ ПЕРСПЕКТИВНИХ НАПРЯМКІВ ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ

Представники ДУ «Держгідрографія» взяли участь в онлайн-семінарі з краудсорсингової батиметрії, який відбувся під егідою Міжнародної гідрографічної організації.
Учасники семінару обговорювали новітні підходи та напрямки розвитку краудсорсингової батиметричної діяльності (CSB) та дискутували щодо юридичних аспектів цього питання.
Напрацювання принципів підходу до збору та обміну даними про глибину за допомогою CSB вкрай актуальне, адже це дасть можливість гідрографічним службам усього світу виявляти розбіжності на картах і оперативно здійснювати їх оновлення. Особливу цінність використання краудсорсингової батиметрії картографи вбачають у можливості заповнити прогалини там, де бракує даних, наприклад у полярних регіонах, навколо малих острівних держав і в малодосліджених ділянках відкритого океану.
За CSB – один із перспективних напрямків наукових досліджень й ефективне управління ресурсами прибережних вод і світового океану.
Довідка.
75 відсотків світового океану не забезпечено картографічним покриттям.
Навіть у такої розвиненої країни, як США, не картографованими залишається 48 відсотків внутрішніх вод і територіальних морів.
Таким чином, значна частина водних ресурсів, які так чи інакше доступні для людства, не використовується.