ТРИВАЄ ВІЗИТ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ДО СПОЛУЧЕНОГО КОРОЛІВСТВА ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ

Фахівці державної установи «Держгідрографія» та ФДУ «Укрморкартографія» з 13 до 15 травня 2025 року взяли участь у пленарній частині 12 сесії Підкомітету з навігації, зв’язку, пошуку та рятування ІМО (Navigation, Communication and Search and Rescue – NCSR).

До порядку денного Підкомітету NCSR було включено низку питань, що мають особливе значення для роботи установи як Національного координатора з навігаційних попереджень та Національного координатора системи НАВТЕКС. Зокрема, заслухано звіт Голови Координаційної ради ІМО з питань НАВТЕКС пана Ніла Солтера щодо змін у роботі цієї системи. Пан Солтер наголосив на порушеннях роботи служб НАВТЕКС у регіоні Чорного та Азовського морів у зв’язку з відкритою агресією РФ, подякував Районному координатору НАВАРЕА-ІІІ за сприяння передаванню інформації з безпеки на морі (MSI) у цьому регіоні та вкотре звернув увагу на важливість вчасно надавати оновлену інформацію стосовно роботи берегових радіостанцій НАВТЕКС та внесення цієї інформації у ГІСІС (GISIS).

У свою чергу українська делегація поінформувала держави – члени ІМО, що Україна продовжує забезпечувати функціонування спеціального морського коридору для торговельних суден, які слідують до українських портів або з них, що дало можливість вже поновити ланцюжки постачань товарів, критично важливих для підтримання глобальної продовольчої безпеки.

Також учасники делегації взяли участь в обговоренні документа NCSR 12/5/5 щодо пріоритизації передавання повідомлень системи НАВТЕКС та НАВДАТ.

Значну увагу було приділено питанню актуалізації стану впровадження державами – членами ІМО стандарту МГО S-100 у виробництві морських навігаційних карт. Учасники зустрічі ознайомилися з результатами роботи Спільного семінару ІМО та МГО з впровадження S-100, який пройшов у штаб-квартирі ІМО напередодні початку роботи сесії.

Окрім технічних питань, які порушувалися на 12 сесії Підкомітету, держави – члени ІМО звернули увагу на вирішення питання забезпечення нормативно-правових підстав у національних законодавствах щодо обов’язковості впровадження та використання картографічної продукції в зонах своєї відповідальності.