Що таке АІС?

АІС (Автоматична ідентифікаційна система, Automatic Identification System – AIS), забезпечує автоматичний обмін найбільш важливою навігаційною інформацією між суднами та береговими станціями в УКХ-діапазоні (161,975 МГц та 162,025 МГц), що значною мірою доповнює традиційні суднові навігаційні комплекси, що діють на основі радіолокаційних систем (РЛС).

Яка інформація отримується від суден?

Суднові станції АІС передають динамічну навігаційну (координати, курс, швидкість руху, швидкість повороту тощо), маршрутну (рейсову) (пункт призначення, очікуваний час прибуття, тип вантажу) і статичну (назва і позивний судна, габарити, поточна осадка судна) інформацію, яка відображається на навігаційних дисплеях оточуючих суден та приймається береговими станціями АІС.

Чи всі судна відображаються?

Згідно з правилом V/19 Міжнародної конвенції з безпеки життя на морі SOLAS-74 з поправками усі судна тоннажністю понад 300 тонн, які здійснюють міжнародні рейси, і всі пасажирські судна, незалежно від розміру, мають бути оснащені АІС. Інші судна (не конвенційні) мають право встановлювати обладнання АІС за бажанням.

Як часто оновлюється інформація?

У гостьовому режимі інформація оновлюється кожні 5 хвилин. У авторизованому режимі дані оновлюються кожні 30 секунд (Ви можете збільшити період оновлення відповідно до швидкості Вашого підключення до інтернету).

На якій дальності від берега можна бачити судна?

Дальність прийому береговою станцією інформації від суднових АІС залежить від висоти встановлення антени та погодних умов, які впливають на поширення радіохвиль в УКХ діапазоні. Оскільки берегові станції АІС встановлені на навігаційних об’єктах ДУ «Держгідрографія», які мають найоптимальніше місцеположення для роботи радіообладнання, при найгірших погодних умовах забезпечується дальність прийому в 30-40 миль. При сприятливих погодних умовах можна бачити судна на відстані більше 200 миль.

Як пройти авторизацію?

Авторизований доступ до системи моніторингу АІС може бути наданий після офіційного звернення до ДУ «Держгідрографія».

Що я можу зробити для покращення роботи цього сервісу?

Свої зауваження та пропозиції просимо надсилати за допомогою цієї форми.