Держгідрографія разом із Укрпоштою презентувала нові марки на найвищому маяку України

15 вересня ДУ «Держгідрографія» організувала урочисту церемонію спецпогашення марок «Маяки України», за участі АТ «Укрпошта», яка ввела в обіг новий блок поштових марок.

Поштовий випуск присвячений українським маякам і продовжує започатковану у 2009–2010 роках серію поштових марок. Серед маяків державної установи «Держгідрографія», які зображені на марках цьогорічного випуску: Станіслав-Аджигольський Задній, що розташований на Херсонщині поблизу с. Рибальче, маяк Бирючий на острові Бирючий на Херсонщині, унікальний маяк Зміїний, який розташований на острові Зміїний у Чорному морі (Одеська область), а також три кримські маяки – Іллінський (на мисі Святого Іллі), Меганомським (на мисі Меганом) та Євпаторійський (у Каламітській затоці).

Урочисте спецпогашення марок відбулося на території найвищого маяка України – Станіслав-Аджигольського Заднього маяка (який зображений на знаку поштової оплати), за сприянням працівників Херсонської дільниці ФДУ «Миколаївський район Держгідрографії», у зоні відповідальності якої знаходиться маяк. У заході взяли участь начальник філії «Миколаївський район Держгідрографії» Олег Олійник, працівник маяка Володимир Бурдига, а також генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.
До поштового блоку випущено конверт «Перший день», листівки та виготовлено штемпель спецпогашення. Поштовий блок «Маяки України» випущений тиражем 25 тисяч примірників. Номінальна вартість кожної марки – 9 гривень.

Держгідрографія висловлює подяку пану Міністру (В.А. Криклію), Міністерству інфраструктури України і АТ «Укрпошта» за підтримання ідеї популяризації маяків України і плідну співпрацю.

Довідково: Укрпошта в 2009 році випустила перший блок «Маяки України» із 6 марок, на яких були зображені Киз-Аульський маяк, маяк Лупарівський Передній, Ялтинський маяк, маяк Воронцовський, маяк Сарич та Бердянський Нижній маяк. У 2010 році було випущено другий блок цієї серії із зображенням таких маяків: Санжійський, Тендрівський, Тарханкутський, Павловський Передній, Іллічівський і Херсонеський маяки.
У зв’язку із організацією проведення церемонії спецпогашення, яка стала важливою подією для обох підприємств Міністерства інфраструктури України, ремонтні роботи на маяку Станіслав-Аджигольський Задній було призупинено на один тиждень.