55 років «на воді»

Понад пів сторіччя теплохід «Перекат» стоїть на сторожі безпеки судноплавства. Ветеран плавзасобів ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» зійшов із конвеєра на Херсонському заводі ім. Комінтерна в 1965 році.

теплохід “Перекат”

Борис Анатолійович Іщук, капітан: «Зона відповідальності теплоходу «Перекат» –  від Запорізького РГС до Середньодніпровської ГЕС, це  – 128 км. Ми з командою порахували – за  55 років роботи теплоходу судно пройшло понад 800 тисяч км. Це 20 разів навколо земної кулі! Ось так потихеньку,  день у день… Ми й самі були дуже здивовані, що така велика відстань.»

Сьогодні теплохід модернізований. На ньому встановлений ехолот, автоматизована ідентифікаційна система (АІС), GPS-навігатор, дизельний генератор, який дає напругу на борт 220 В тощо. Теплохід має всі необхідні свідоцтва Регістру судноплавства України про придатність судна для плавання.

Єгор Андрійович Неруш, працював начальником дільниці: «Під моїм керівництвом теплохід працював 21 рік. У той час робота на судні була значно важчою. Зараз буї пластикові, сонячні ліхтарі на них встановлені. А тоді були газосвітні. Працювали від ацетилену. Це 100-кілограмова бочка. Її треба погрузити, а інколи – берегом до створного знаку дотягти. Та й сам ліхтар кілограмів 30 важив.»

Незважаючи на нелегкі умови праці, – переважно судно чергує уночі – нинішні й колишні члени екіпажу пишаються тією справою, до якої вони причетні.

Карпусенко Тетяна Леонідівна, працювала матросом 10 років: «Я дійсно пишаюся своєю роботою. Коли я працювала на «Перекаті», я відчувала – ми потрібні. Є великі теплоходи, судна, які круг земної кулі ходять…  Але якщо не горить буй, вони не зможуть нікуди потрапити. І хто їх тоді врятує? Ми!»

З нагоди ювілею колектив привітали Корольчук Дмитро Миколайович, заступник начальника ФДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії» та Тищенко Олександр Григорович – заступник начальника ФДУ «Держгідрографія»             «Дніпровський район Держгідрографії».

Корольчук Дмитро Миколайович, заступник начальника ФДУ «Держгідрографія» «Дніпровський район Держгідрографії»: «Хочу всім подякувати за плідну працю. Сьогодні річниця судна, але «Перекату» не було б без людей, які на ньому працюють. Тож це і ваше свято також».

Пам’ятними нагрудними знаками та подяками ДУ “Держгідрографія” відзначили екіпаж судна. Це:

Іщук Борис Анатолійович, капітан – змінний механік судновий, працює 11 років.

Волков Юрій Степанович, механік (судновий) – помічник капітана, працює 3 роки.

Гаврищук Олександр Олександрович, 3й помічник капітана – 3й помічник механіка,   працює 6 років.

Чистяков Олексій Іванович, моторист – стерновий (керманич), працює 8 років.

Пилипенко Федір Пилипович, моторист – стерновий (керманич), працює 20 років.

Пилипенко Олександр Пилипович, матрос, працює 3 роки.

Також були відзначені:

Ковальчук Володимир Юрійович, начальник дільниці, під його керівництвом т/х «Перекат» працює 3 роки.

Гриценко Анатолій Михайлович, працював капітаном 18 років.

Бичук Олександр Михайлович, працював капітаном, механіком, стаж 25 років.

Бигіч Петро Іванович, працював змінним капітаном, механіком 5 років.

Карпусенко Тетяна Леонідівна, працювала матросом 10 років.

Неруш Єгор Андрійович, працював начальником дільниці, під його керівництвом т/х «Перекат» працював 21 рік.

Гончарук Федір Павлович, перший капітан теплоходу, приймав судно після будівництва в 1965 році.

Мусіяка Василь Михайлович, моторист – стерновий (керманич), працював 5 років.