Результати гідрографічних досліджень у 2020 році

У грудні завершилося виконання запланованих на 2020 рік гідрографічних робіт на морських акваторіях, внутрішніх водних шляхах (ВВШ) України та топографо-геодезичних робіт у п’ятикілометровій зоні узбережжя України. Загалом обсяг досліджень морського та річкового дна склав 14 651 лін. км.

Процес вертикального зондування водної товщі за допомогою термохалинного зонду Midas CTD+

Задля отримання матеріалів для коректури морських навігаційних карт і посібників упродовж польового сезону 2020 року були виконанні багатопроменеві зйомки рельєфу дна шляхів встановлення руху суден, районів з інтенсивним судноплавством, підхідних каналів та акваторій Південного, Одеського, Чорноморського, Херсонського, Миколаївського та інших портів, морських судноплавних каналів, ділянок якірних стоянок, звалищ ґрунту тощо.

Роботи було проведено в такому обсязі:

  • гідрографічні зйомки на акваторіях морських портів, у внутрішніх морських водах та прибережних морських акваторіях – 11620 лін. км;
  • гідрографічні зйомки ВВШ на каскаді водосховищ на р. Дніпро – 2813 лін. км;
  • топографо-геодезичні роботи в п’ятикілометровій зоні узбережжя України – 218,0 лін. км.

Фахівцями ДУ «Держгідрографія» регулярно здійснюється пошук та обстеження навігаційних небезпек, таких як: затоплені об’єкти, затонулі судна, характерні природні особливості рельєфу морського дна, що можуть становити загрозу для навігації суден.

3D-модель затонулого судна на підходах до порту Південний за результатами багатопроменевої зйомки

Під час досліджень використовується найсучасніше гідрографічне обладнання, що відповідає міжнародним стандартам виконання гідрографічних зйомок.

Інформація про зміни навігаційних, гідрографічних умов та режиму плавання суден, регулярно поширювалася через «Повідомлення мореплавцям України» та передачу прибережних попереджень радіостанцією NAVTEX.

3D-модель затонулого судна біля БДЛК за результатами багатопроменевої зйомки

Наразі триває наступний етап – обробка матеріалів гідрографічних зйомок задля коректури морських та річкових навігаційних карт та посібників для плавання.