Британський онлайн-тренінг для картографів

Двоє фахівців-картографів ФДУ «Укрморкартографія» – Павло Іванов і Тарас Пронь – пройшли онлайн-підготовку на безкоштовних курсах від Морського картографічного навчального центру  Гідрографічної служби Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (UK Hydrographic Office, UKHO).

Попри значне обмеження міжнародних контактів, пов’язаних із світовою пандемією COVID-19, спеціалісти ФДУ «Укрморкартографія» продовжують поглиблювати свої професійні знання та навички, охоче користуючись пропозиціями участі у різних освітніх програмах з боку навчальних центрів партнерських гідрографічних  установ із провідних морських держав. І зокрема – Великої Британії.

Зрозуміло, що локдаун і карантинні заході у країнах ЄС спонукали фахівців UKHO задіяти дистанційні формати навчання, зокрема онлайн-лекції.  Саме таким чином  і брали уроки у англійських колег київські морські картографи.

Павло Іванов та Тарас Пронь під час онлайн-тренінгу

Темою віртуального тренінгу став  «Introduction to S-57» – знайомство із стандартом Міжнародної гідрографічної організації S-57 для обміну гідрографічними даними і кодування електронних навігаційних карт (ENC).

Фахівці «Укрморкартографії» не лише закріпили свої компетенції в сфері  функціонування, планування та виробництва ENC та їх відображення в електронних системах відображення карт та інформаційних системах (ECDIS).  А ще ознайомились з новим інструментом для створення ENC – програмним середовищем CARIS. Це – розроблений в Канаді сучасний програмний продукт для потреб гідрографії та навігаційної картографії. Він отримав схвальні відгуки експертів,  має суттєві переваги над кількома аналогічними програмами, але потребує від фахівців з інших країн знання професійніх  лексичних верств англійської мови, оскільки позбавлений коректно працюючих іншомовних версій.

Впродовж лекції навички слухачів перевірялись за допомогою онлайн-тестування.

Як бачимо, Гідрографічна служба  Великої Британії  продовжує зміцнювати свою репутацію провідного міжнародного гідрографічного навчального центру та осередку підтримки та підвищення кваліфікації не лише для студентів з усього світу, а і для фахівців партнерських установ і організацій інших держав, зокрема України. Здебільшого тренінги і семінари UKHO стосуються вдосконалення роботи з електронними навігаційними картами.

cкриншот учбової програми

ДОВІДКА:

Гідрографічна служба Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії  (UK Hydrographic Office, UKHO) є провідним світовим центром гідрографії. Спеціалізується на морських геопросторових даних, які сприяють поглибленню вивчення світового океану і  розумінню багатьох пов’язаних з ним процесів. UKHO – виконавчий урядовий орган управління, підпорядкований Міністерству оборони Великої Британії. Дотримується політичного курсу, який ґрунтується на курсі ЄС щодо невизнання контролю Росії над Кримом.  Керівник Служби: Тім Лоув.  Головний офіс: м. Тонтон (південний захід Великої Британії). Персонал служби – майже 900 працівників.