Участь ДУ «Держгідрографія» у 8 сесії Підкомітету з навігації, зв’язку, пошуку та рятування IMO

Представники ДУ «Держгідрографії» взяли участь у восьмій сесії Підкомітету з навігації, зв’язку, пошуку та рятування Міжнародної морської організації (Sub-Committee on Navigation, Communications, Search and Rescue – NCSR), яка через пандемію COVID-19 відбулась у дистанційному режимі.

Частина сесії була присвячена розгляду питання «Обов’язкові системи суднових повідомлень та заходи установлення шляхів руху суден», а саме – організація ефективної та дієвої процедури розгляду пропозицій з установлення шляхів руху суден під час пандемії COVID-19.

Скріншот з 8 онлайн-сесії Підкомітету з навігації, зв’язку, пошуку та рятування IMO

Юрій Смірнов, начальник гідрографічного відділу управління навігації та гідрографії ДУ «Держгідрографія»:

Країни-учасники NCSR8 представили багато пропозицій щодо установлення нових та внесення змін у чинні системи установлення шляхів руху суден. Тож було прийнято рішення провести додаткову зустріч Групи експертів.

Через необхідність розгляду значної кількості документів та аналізу морських навігаційних карт проведення такого заходу онлайн визнали неефективним. Тож засідання Групи експертів пройде якомога ближче до дев’ятої сесії Підкомітету (це буде враховано під час підготовки програми на 2022 рік).

Юрій Смірнов:

ДУ «Держгідрографія» врахує прийняті рішення щодо термінів під час підготовки спільно з Державною службою морського та річкового транспорту пропозицій України щодо внесення змін до системи розподілу руху «Підходи до портів Чорноморськ, Одеса, Південний.

Юрій Смірнов, начальник гідрографічного відділу управління навігації та гідрографії ДУ «Держгідрографія»

Також значну увагу приділили документу «Проведення пошуково-рятувальних операцій у північній частині Чорного моря, в Азовському морі та Керченській протоці», до підготовки якого долучалися представники ДУ «Держгідрографія».

Українська делегація вкотре звернула увагу на постійні зумисні дії Російської Федерації, які є прямим порушенням норм міжнародного морського права та принципів ІМО, державою-членом якої є РФ. Зокрема, нещодавнє закриття Росією для проходів іноземних суден частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки. Ці дії є порушенням положень статті  25 Конвенції ООН з міжнародного морського права (стаття прямо забороняє дискримінацію суден за принципом приналежності тій чи іншій державі), а також Правил Всесвітньої служби навігаційного оповіщення, якими передбачено обов’язкове інформування про зниження рівня безпеки судноплавства. Згадані дії Російської Федерації унеможливлюють здійснення операцій з пошуку та рятування у вищезгаданому регіоні.

Представлений Україною звіт здобув широку підтримку з боку Європейського Союзу та Єврокомісії, а також Португалії, США, Японії, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Грузії, Швеції і Канади.