Покращення впровадження геопросторової інформації

Геопросторові дані дають змогу вирішувати життєво важливі для держави завдання, мають високий потенціал для розвитку економіки та поліпшення інвестиційного клімату і є основою цифрової трансформації галузей. Саме про визначення соціально-економічних переваг геопросторової інформації йшлося на вебінарі, який пройшов нещодавно за сприянням Державної  служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру).

У вебінарі взяли участь 70 спеціалістів з різних організацій та установ, причетних до розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) України. Держгідрографію представляли Олег Марченко, начальник ФДУ «Укрморкартографія», та Павло Іванов, картограф І категорії відділу підготовки навігаційних карт та посібників філії.

Доповідачі Алан Смарт (Австралія) та Єндрю Кут (Велика Британія) висвітлили економічні вигоди від створення та впровадження НІГД. Дослідження, які проводилися в Австралії, показали, що розвинена інфраструктура просторових даних сприяла створенню «просторової» галузі, вартість активів якої становить 1,4 млрд австралійських доларів, а внесок у ВВП країни досягає 12,6 млрд австралійських доларів.

Також розглядалися питання розвитку галузевих напрямів внаслідок використання Національної інфраструктури геопросторових даних та удосконалення співпраці організацій та установ задля усунення проблеми дублювання інформації.

Надалі подібні вебінари стануть регулярними, аби впровадження геопросторової інформації в діяльність національних підприємств, установ та організацій відбувалося більш ефективно.

Довідка:
Національна система геопросторових даних
— це система, яка об'єднує дані різного типу (про землю, воду, ліси, природні
ресурси, інфраструктуру, комунікації) на єдиній картографічній основі та
забезпечує користувачам можливість простого пошуку і безперешкодного доступу до
будь-яких даних на національному, регіональному та місцевому рівнях.