Сьогодні святкують Всесвітній день морських засобів навігаційного обладнання (ЗНО)

Міжнародна асоціація навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб (МАМС) започаткувала це свято у травні 2018 задля популяризації та обізнаності щодо морських засобів навігаційного обладнання та безпосередньо МАМС не лише серед морської спільноти, але й серед широкої громадськості.

ДУ «Держгідрографія» є Національним членом МАМС з 2004 року. Роками Установа запроваджувала інноваційні технології, що дали змогу суттєво підвищити якість послуг з навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства. Це використання дистанційних систем моніторингу ЗНО, сонячних панелей та сучасних світових джерел, автоматичної ідентифікаційної системи ЗНО (АІС-ЗНО) та сучасних пластикових буїв тощо. 

Наразі Держгідрографія утримує понад тисячу морських ЗНО та 48 маяків (не рахуючи тих, що перебувають на балансі ФДУ «Севастопольська філія ім. Л. І. Мітіна» та ФДУ «Керченський район Держгідрографії», діяльність яких призупинена через окупацію).

Гідрометеорологічний буй

І якщо на буях розуміються переважно професіонали, то маяки користуються неабиякою любов’ю в пересічних українців. На жаль, з огляду на напруження на кордоні з Російською Федерацією за рекомендацією СБУ доступ відвідувачів до маякових комплексів цього року обмежений, однак милуватися цими чудовими спорудами можна і ззовні.  Чи на фото – тим більше на сторінці Facebook ми підготували цікаву добірку з минулого.

Одеський маяк 1941р