Гідрографічні роботи

Дно акваторії та підхідного каналу Одеського морського порту, а також ділянки акваторії морського торговельного порту «Чорноморськ» між IV і V частинами Системи розподілу руху №2 обстежено.

Фахівці відділу гідрографічних робіт ФДУ «Одеський район Держгідрографії» виконали багатопроменеву зйомку на вказаних територіях згідно з «Планом навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства у внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні України та на внутрішніх водних шляхах України на 2021 рік».


Зона покриття багатопроменевою зйомкою акваторії і підхідного каналу Одеського морського порту

Багатопроменеві системи дозволяють повністю обстежити дно з великою роздільною здатністю і точністю з отриманням батиметричних даних (до 1 м або навіть 0,5 м в залежності від поставлених цілей). Це дозволяє уникнути «білих плям» і гарантувати відсутність невиявлених підводних перешкод.

Отримані матеріали гідрографічних зйомок дають можливість підтримувати на сучасному рівні морські навігаційні карти і посібники для плавання.

Під час виконання багатопроменевої зйомки спеціалісти також перевірили наявність і місцеположення ЗНО, які розташовані в районі проведення робіт.

Надаємо, працівники ФДУ «Укрморкартографія» ознайомилися з новими технологіями у сфері гідрографічних знімань та картографування морського дна на вебінарі «The Bathymetric LIDAR Workflow».