Прикордонний знак №1440 встановлений на штатне місце

Екіпаж МГС «Шляховик» встановив на штатне місце прикордонний знак (віху) № 1440 (віха № 3 за кн. 201 «Вогні і знаки Чорного та Азовського морів»).

Відсутність несвітньої віхи спеціального призначення типу ВМ-86 із бортовим номером 1440 була виявлена в ході проведення спільної перевірки стану прикордонних знаків на Українсько-Румунському державному кордоні.

Віха на штатному місці

Роботи проводилися під контролем представників відділу прикордонної служби «Вилкове» 17-го прикордонного загону.

Місце встановлення віхи є кінцевою точкою лінії Українсько-Румунського кордону у Чорному морі. Попередню точку кордону – віху № 1439 встановлює Румунська сторона.

Довідково:

Лінія Українсько-Румунського кордону у прибережній частині Чорного моря позначена на місцевості за допомогою плавучих знаків спеціального призначення (віх) відповідно до Протоколу узгодження лінії Державного кордону між Україною та Румунією.

На Українську сторону були покладені обов’язки із встановлення  та обслуговування прикордонних межових знаків №№ 1438, 1438/1, 1438/2 та 1440. Румунська сторона відповідно зобов’язана підтримувати у належному стані знаки №№  1438-А та 1438-В на острові Нова земля та плавучий знак (віху) № 1439. Вказані знаки позначають положення лінії межі територіальних вод України та Румунії від устя Дунаю до краю 12 мильної виключної економічної  зони держав.

Погрузка віхи на МГС «Шляховик»

Наявність та технічний стан прикордонних знаків перевіряється представниками прикордонних органів суміжних держав в ході сумісних патрулювань на регулярній основі. Роботи із відновлення зруйнованих (втрачених) знаків проводяться тільки за погодженням і за участі представників суміжної сторони.

Нагадаємо, нещодавно ФДУ «Дніпровський район Держгідрографії» отримала 124 новенькі буї.