Порятунок парашутиста

Пишаймося тим, що в ДУ «Держгідрографія» працюють не просто спеціалісти, а віддані та свідомі люди!

Двоє працівників ДУ «Держгідрографія» нагороджені Почесними грамотами міжнародних військових навчань «Сі Бріз-2021» та Подяками ДУ «Держгідрографія» за участь у пошуково-рятувальної операції під час навчань.

Того дня Роман Шевченко, технік маяка «Зміїний» та Віктор Крилов, доглядач вогнів, споглядали з вежі маяка за черговою фазою «Сі Бріз-2021» – парашутним десантуванням з військово-транспортного літака на острів Зміїний. Аж раптом побачили, як одного з парашутистів сильним поривом вітру знесло у море.

Роман Шевченко, технік маяка «Зміїний»:

Зненацька розпочався різкий вітер, метрів 15 на секунду, напевно. От його і віднесло від острова. А хвилі тоді були два чи два з половиною метри.

Віктор Крилов, доглядач вогнів маяка «Зміїний»:

Вітер був північний, а течія – південно-західна. Парашутист приводнився у 200 метрах від берега і його одразу почало зносити течією. За весь час рятувальної операції віднесло більш ніж за 3 кілометри.

Віктор Крилов, доглядач вогнів маяка “Зміїний”

На допомогу парашутисту рушив гумовий човен Одеського університету ім. І. І. Мечникова із науковцем та військовим СпП “Циклон” Державної кримінально-виконавчої служби на борту. Однак через хвилі наблизитися до людини вони не змогли. Сигнальні ракети, які запускали з човна також не допомогли визначити місцезнаходження потерпілого у воді.

Представник Штабу Антитерористичного центру при СБУ:

Рятувальна операція ускладнювалася тим, що парашутиста не могли розгледіти ані авіація зверху, ані рятівники з моря.

Віктор Крилов:

В нас на маяку зберігається бусоль – спеціальний геодезичний пристрій. Саме через нього Роман спостерігав за людиною у воді і відстежував її місцезнаходження.

Роман Шевченко:

Острів – десь 40 метрів над рівнем моря і ще вежа маяка 12 метрів. Тому мені парашутиста у воді було дуже добре видно, тим більше в нього нарукавники помаранчеві.

Роман Шевченко, технік маяка «Зміїний»

Представник Штабу Антитерористичного центру при СБУ:

Саме Роман та Віктор стали основою рятувальної операції, адже інші засоби виявилися неефективними – через хвилі з візуального контакту людина пропадала на відстані 2 км. Але Роман постійно тримав пеленг.

Під керівництвом Штабу АТЦ при СБУ на маяку був розгорнутий спостережний пункт, щоби постійно слідкувати за парашутистом у воді та надавати інформацію рятувальним групам.

Представник Штабу Антитерористичного центру при СБУ:

Те, що цивільні проявили настільки високий патріотизм, організованість та злагодженість у роботі, стало у великій нагоді. І хоча це не їхня справа, не їхній обов’язок, вони ні секунди не задумались над тим, аби лишитись осторонь.

Віктор Крилов:

Ми всі працювали злагоджено й швидко. Головне було – витягти чоловіка з води. Кожен би зробив так само на нашому місці.

Відео рятувальної операції ви можете побачити тут .