Виставка «New Port 2021»: проєкти, новації, очікування

Для нашої установи портова галузь є суміжною не лише з огляду на «сусідство» в підпорядкуванні Міністерству інфраструктури, а й в практичній площині. Адже ритмічна робота портів, перевезення вантажів ріками і морем значною мірою залежить від безпечних фарватерів, вірного розташування навігаційних знаків, нормального функціонування гідрографічних об’єктів. І спільний вектор діяльності з Адміністрацією морських портів України, побудова нормальних ділових стосунків із суміжниками, власна комерційна діяльність в цій царині (наприклад, постачання електронних та паперових річкових і морських карт, посібників мореплавцям, гідрографічні дослідження та проміри акваторій і фарватерів) є потребою часу.

Саме тому працівники ДУ «Держгідрографія» завжди беруть участь у профільних виставках та конференціях, таких як Міжнародна спеціалізована виставка «NewPort 2021», на якій побувалиспеціалісти ФДУ «Укрморкартографія» – заступник начальника філії Тарас Колінькота  фахівець групи збуту Лариса Шевчук.

Проєкти розвитку портових потужностей в Україні передбачають масштабне оновлення перевантажувальних потужностей, використання сучасних технологій і будівництво нових інфраструктурних об’єктів. Тож на виставці були представлені оптимальні інжинірингові та проєктні рішення, новітні зразки перевантажувальної техніки, технології зведення складських площ і місткостей зберігання, інноваційні методи будівництва та реконструкції гідротехнічних споруд, сучасне обладнання, матеріали та комплектуючі, схеми підвищення енергоефективності та оптимізації робочих процесів.

«Візуалізацію» трендів і досягнень портової галузі доповнила конференція «New PORT UA: Розвиток портової інфраструктури», в ході якої 22 фахівці доповіли про модернізацію і будівництво портових терміналів у більшості з 13 морських портів держави, оновлення перевантажувального обладнання, нові підходи до технологій зберігання вантажів, будівництво нових інфраструктурних об’єктів тощо.

Так, заступник Голови ДП «АМПУ» з технічних питань та розвитку інфраструктури Віталій Ліпський ознайомив із загальними планами АМПУ з оновлення та осучаснення портової інфраструктури.  Заступник Голови Фонду державного майна України Тарас Єлейко ознайомив із перспективами приватизації або оренди об’єктів портового сектору, які зараз знаходяться в веденні фонду (Скадовський, Білгород-Дністровський, Усть-Дунайський порти, майданчик в порту Очаків). А старший проєктний менеджер реформування морської галузі команди підтримки реформ RST Мінінфраструктури  Анатолій Тіменкорозповів про концесійні проєкти для приватних інвесторів в портах Рені, Ізмаїл, Одеса, Бердянськ і Маріуполь.

Про майбутні зміни в портах, перспективні плани розвитку  портової інфраструктури, будівництво нових вантажних причалів та реконструкцію водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій біля причалів розказали начальники філій АМПУ.

Йшло на конференції також про індустріальні парки як новий етап розвитку морських портів. Зокрема, унікальний індустріальний парк iРark в зоні найбільшого приватного порту в Україні, заснований на філософії інтеграції виробництва, логістики та різних допоміжних функцій на території контейнерного термінала. Це дає можливість компаніям, що планують відкрити свої виробничі потужності на території парку, імпортувати необхідне для будівництва обладнання без сплати мита.

Нагадаємо, спеціалісти ДУ «Держгідрографія» опрацьовують питання отримання батиметричних даних для виробництва ЕНК високої щільності.