Ім’я відомого композитора, киянина Рейнгольда Глієра увіковічено на дні Тихого океану

Цього листопада, після двох років розгляду, Підкомітет із назв підводних об’єктів (SCUFN) Міжнародної гідрографічної організації (МГО) офіційно схвалив пропозицію надати підводній горі, розташованій у Тихому океані, назву «Гайот Глієра».

Гайотами називають поодинокі підводні скелі, які утворилися з погаслих вулканів. Вони  мають пласкі вершини, круті схили та висоту не менше тисячі метрів.

Ів Гийам, помічник директора МГО (Yves Guillam Assistant Director at IHO):

Особливістю цієї підводної гори є те, що вона нагадує затоплений собор, її висота приблизно 2300 метрів. Глибина океану у цьому місці – 4500 метрів. Розташована гора на північ від Гавайського архіпелагу, цю місцину ще називають улоговиною музикантів. Гайот Глієра височіє за кілька кілометрів від гори Сібеліус. Неподалік видно гору Равеля.

Підводні гори Музикантів — це сукупність із приблизно 25 підводних гір у центральній частині Тихого океану. Мільйони років розплавлена лава вивергалася з морського дна, щоб навіки застигнути під водою. Те, що дно океану між Гаваями та Аляскою не пласке, як вважалося раніше, відкрив у 1959-1960 роках американський геолог У. Менард. Звісно, цей напрям у дослідженнях почали розвивати, оскільки для безпеки судноплавства це вкрай важливо.

Побачити підводні гори Музикантів та Гайот Глієра ви можете у цифровому довіднику назв, загальних типів об’єктів та географічного розташування об’єктів на морському дні GEBCO

Довідково:

Рейнгольд Глієр народився у Києві 11 січня 1875 року. Тут же здобув ази музичної освіти, в 1914—1920 роках очолював Київську консерваторію, ставши її першим ректором. Композитор створив біля 500 творів у різних жанрах (у тому числі знамениті балети «Червоний мак», «Мідний вершник», «Тарас Бульба», симфонію «Ілля Муромець», безліч романсів). Ім’я видатного киянина у столиці України носить Інститут музики та одна з вулиць.

Рейнгольд Глієр