Підсумки діяльності Дунайської дільниці ЗНО за 2021 рік

Напередодні свята всі підсумовують минулий рік. Дунайська дільниця ЗНО ФДУ «Одеський район Держгідрографії» також вирішила долучитися до цього своєрідного флешмобу.

Ось декілька цифр, які зображають діяльність дільниці впродовж 2021 року:

  • 159 виходів в море здійснили плавзасоби дільниці в рамках виконання Плану навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства у водах України на 2021 рік
  • 2879 лінійних кілометрів водних шляхів обстежено з допомогою багатопроменевого ехолота. Також додатково були обстежені прилеглі до фарватеру акваторії та акваторії всіх затонів та ковшів СРЗ задля підготовки матеріалів для перевидання річкової навігаційної карти №3504.
  •  Здійснено 12 оплавувань ЗНО на ділянці 0 км – 72 миля та 36 оплавувань буїв і знаків на морському підхідному каналі гирла Бистре.
  • Розчищені від зарості, зачищені, заґрунтовані та пофарбувані всі берегові знаки; на 54 берегових світних знаках та 32 світних буях замінені джерела живлення; замінені 2 ушкоджених ЗНО.
  • Здійснені два переміщення навігаційного фарватеру із внесенням відповідних змін у розташуванні буїв на місцевості через природні зміни положення глибоководного русла річки.
  • 4 берегові знаки перенесені перпендикулярно віхи фарватеру через значну зміну положення лінії урізу води.    
  • 3 буї, які змістилися внаслідок паводкових явищ, були повернуті на штатне місце.
  •  6 берегових навігаційних знаків були капітально відремонтовані (з переміщенням на базу та встановленням тимчасових знаків).
  • Забезпечене оперативне відновлення переднього створного знаку МПК гирла Бистре, який був зруйнований унаслідок розриву якірного рима під впливом штормових навантажень. Для уникнення таких випадків на передньому і задньому створних знаках були встановлені додаткові 8 анкерів для роздільного кріплення верхнього та нижнього ярусів тросових відтяжок.

Довідково:

У зоні відповідальності Дунайської дільниці ЗНО встановлені і обслуговуються 368 берегових та 50 плавучих навігаційних знаків. Під постійним контролем перебувають 220 км річкових та приблизно 100 км прибережних морських судноплавних шляхів.

Нагадємо, нещодавно Держгідрографія взяла участь в першому онлайн-засіданні Робочої групи з перегляду Статуту регіональної Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях (MBSHC) Міжнародної гідрографічної організації (МГО).