Напередодні свята всі підсумовують минулий рік. Дунайська дільниця ЗНО ФДУ «Одеський район Держгідрографії» також вирішила долучитися до цього своєрідного флешмобу.
Ось декілька цифр, які зображають діяльність дільниці впродовж 2021 року:
- 159 виходів в море здійснили плавзасоби дільниці в рамках виконання Плану навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства у водах України на 2021 рік
- 2879 лінійних кілометрів водних шляхів обстежено з допомогою багатопроменевого ехолота. Також додатково були обстежені прилеглі до фарватеру акваторії та акваторії всіх затонів та ковшів СРЗ задля підготовки матеріалів для перевидання річкової навігаційної карти №3504.
- Здійснено 12 оплавувань ЗНО на ділянці 0 км – 72 миля та 36 оплавувань буїв і знаків на морському підхідному каналі гирла Бистре.
- Розчищені від зарості, зачищені, заґрунтовані та пофарбувані всі берегові знаки; на 54 берегових світних знаках та 32 світних буях замінені джерела живлення; замінені 2 ушкоджених ЗНО.
- Здійснені два переміщення навігаційного фарватеру із внесенням відповідних змін у розташуванні буїв на місцевості через природні зміни положення глибоководного русла річки.
- 4 берегові знаки перенесені перпендикулярно віхи фарватеру через значну зміну положення лінії урізу води.
- 3 буї, які змістилися внаслідок паводкових явищ, були повернуті на штатне місце.
- 6 берегових навігаційних знаків були капітально відремонтовані (з переміщенням на базу та встановленням тимчасових знаків).
- Забезпечене оперативне відновлення переднього створного знаку МПК гирла Бистре, який був зруйнований унаслідок розриву якірного рима під впливом штормових навантажень. Для уникнення таких випадків на передньому і задньому створних знаках були встановлені додаткові 8 анкерів для роздільного кріплення верхнього та нижнього ярусів тросових відтяжок.
Довідково:
У зоні відповідальності Дунайської дільниці ЗНО встановлені і обслуговуються 368 берегових та 50 плавучих навігаційних знаків. Під постійним контролем перебувають 220 км річкових та приблизно 100 км прибережних морських судноплавних шляхів.
Нагадємо, нещодавно Держгідрографія взяла участь в першому онлайн-засіданні Робочої групи з перегляду Статуту регіональної Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях (MBSHC) Міжнародної гідрографічної організації (МГО).