Визначено межі коридору для проходу суден

За дорученням Міністерства інфраструктури України державна установа «Держгідрографія» завершила виконання позапланових гідрографічних робіт в Одеській затоці для визначення морського коридору для безпечного плавання суден у зв’язку з незаконним закриттям морського району для проведення бойових навчань Російською Федерацією у виключній морській економічній зоні України.

Станом на 14.02.2022 виконано 100 % гідрографічних робіт (450 лінійних кілометрів гідрографічної зйомки). Отримані матеріали гідрографічних робіт, проведених у районі Дністровської банки, загалом підтверджують характер і структуру рельєфу морського дна в даному районі, як це показано на діючих національних морських навігаційних картах №№ 3201 і 3407.

За результатами проведених робіт загальний фон глибин у вказаному районі складає від 15 до 22,5 метра. Окрема коректура для актуалізації стану глибин на навігаційних картах буде здійснена шляхом публікації коректурного файлу у Повідомленнях мореплавцям, оперативна інформація буде оголошена у прибережних попередженнях України. Також для підвищення інформованості мореплавців буде зроблена великомасштабна врізка на навігаційні карти із детальною інформацією щодо стану глибин в морському коридорі. Це допоможе капітанам більш надійно прокладати маршрут судна з урахуванням осадки і маневрених характеристик. Суднам, які прямують до портів Одеської затоки рекомендовано при плаванні дотримуватись ізобати глибин 20 метрів, яка показана на діючих навігаційних картах, та здійснювати прохід у районі Дністровської банки між західною межею району навчань РФ (ПРИП України 41/22) та південно-східним краєм Дністровської банки. Після виконання всебічного аналізу матеріалів гідрографічних робіт, для вказання меж морського коридору для проходу суден, фахівцями Держгідрографії визначені координати віртуальних засобів навігаційного обладнання. Варто зауважити, що віртуальний ЗНО не встановлюється як фізичний об’єкт, а є цифровим інформаційним об’єктом з відповідним ідентифікатором морської рухомої служби (MMSI), що відображається на електронній навігаційній карті. За результатами аналізу матеріалів виконаних гідрографічних робіт Держгідрографія видала прибережне попередження (ПРИП) України 60/22 із визначенням меж безпечного морського коридору, а також ПРИП України 61/22 із координатами встановлених віртуальних ЗНО спеціального призначення для позначення меж морського коридору.

Увага!!!
Всі діючі прибережні попередження публікуються на офіційному сайті ДУ «Держгідрографія».

https://www.facebook.com/derghydro/posts/2197027610454200