На початку 2006 року, з метою підвищення ефективності функціонування, було ухвалено рішення про переведення Центру навігаційно-гідрографічної інформації (ЦНГІ), який з 1998 року був підрозділом ФДУ «Одеський район Держгідрографії», до складу центрального апарату.
Організація роботи ЦНГІ на новому місці стала серйозним викликом для нашої установи. Для роботи в цьому підрозділі підбирали досвідчених, мотивованих фахівців, які в минулому працювали в галузі водного транспорту, мали досвід роботи з інформацією з безпеки мореплавства, тобто спеціалістів, які чітко розуміли важливість своєчасності передавання та отримання інформації про зміни навігаційних умов і режиму плавання на морських і внутрішніх водних шляхах України.

2006 рік. Перший склад Центру навігаційно-гідрографічної інформації. Перший ряд зліва направо: диспетчер В. Пивоваров, начальник ЦНГІ В. Шепель, диспетчер А. Воробйов, диспетчер В. Войтович. Другий ряд зліва направо: головний фахівець І. Чепурко, диспетчер М. Бєлодєдов, провідний фахівець Ю. Марущенко, диспетчер В. Нечипорюк, диспетчер О. Цибуля.
У стислі строки команду було сформовано, і вона розпочала роботу. Оновлений ЦНГІ 15 лютого 2006 року передав перше прибережне попередження (ПРИП) з Києва.
Для належної роботи ЦНГІ було створено автоматизовані робочі місця для приймання, обробки та передавання навігаційної інформації в системі НАВТЕКС. Поступово удосконалювалася організація отримання та передавання навігаційних повідомлень, оновлювалось обладнання.
У 2017 році в ЦНГІ з’явилася диспетчерська служба на внутрішніх водних шляхах (ВВШ). Її завдання – збір, обробка та передача інформації про зміни навігаційної обстановки, умов плавання та метеорологічних прогнозів на внутрішніх водних шляхах.

2018 рік. Начальник ЦНГІ В. Шепель з річковими диспетчерами ЦНГІ. Зліва направо: диспетчер О. Чайковська, диспетчер О. Цуркан, диспетчер І. Клімчук, диспетчер Л. Шевченко.
ЦНГІ – один із найважливіших структурних підрозділів установи. Саме цей підрозділ проводить збір та аналіз інформації про зміни навігаційних умов і режиму плавання, забезпечує автоматизовану передачу на судна навігаційних і гідрометеорологічних попереджень у системі НАВТЕКС.
Всього за дев’ятнадцять років роботи через систему НАВТЕКС було передано 10 162 прибережні попередження.
З 2006 до 2020 року начальником ЦНГІ був колишній командир атомного підводного човна, капітан першого рангу Валерій Миколайович Шепель. Після виходу Валерія Миколайовича на пенсію посаду начальника ЦНГІ обіймає його учень, колишній заступник – Іван Сергійович Захаров, який пройшов шлях від рядового диспетчера до начальника Центру.

2022 рік. Працівники ЦНГІ здійснюють аналіз отриманої оперативної навігаційної інформації. Зліва направо: старший диспетчер О. Козанюк, заступник начальника ЦНГІ Ю. Марущенко, диспетчер О. Проскурін.
Сьогодні фахівці ЦНГІ продовжують забезпечувати судноводіїв і мореплавців навігаційно-гідрографічною інформацією. За кожним днем роботи стоїть щоденна кропітка праця злагодженої команди професіоналів – висококласних спеціалістів, справжніх фахівців у галузі морського транспорту та безпеки судноплавства.

2025 рік. Працівники ЦНГІ. Зліва направо: заступник начальника ЦНГІ Ю. Марущенко, старший диспетчер О. Козанюк, начальник ЦНГІ І. Захаров, диспетчер О. Проскурін.