Модернізоване світлооптичне обладнання маяків

Розвиток світлодіодної, цифрової техніки в останні роки дозволив Держгідрографії переоснастити значну кількість маяків, світних навігаційних знаків (СНЗ) новими енергозберігаючими світлодіодними світлооптичними апаратами (СА) та приладами кернування. Практика використання світлодіодних СА показала, що вони мають перевагу перед традиційними СА з лампами розжарювання стосовно електроспоживання, тільки на дальності видимості вогню до 8-10 миль.

Щодо забезпечення видимості вогню світлодіодного СА на дальність 13-18 миль, то тут використовувалась велика кількість світлодіодів, що призводило до збільшення електроспоживання, і перевага такого світлооптичного апарату втрачалася.

Незважаючи на це, на маяках Держгідрографії, які мають дальність видимості вогню понад 13 миль, продовжувалось використання морально і фізично застарілого обладнання (лінзові світлооптичні апарати з лампами розжарювання потужністю до 1 кВт, лазерні створні світлооптичні апарати, транзисторні прилади керування проблисковими характеристиками, прилади електроживлення), яке давно відпрацювало свій технічний ресурс.

З появою потужних світлодіодів з’явилася можливість замінити неекономічні маякові лампи розжарювання в лінзових світлооптичних апаратах енергозберігаючими джерелами світла – світлодіодними модулями (СДМ), які споживають на порядок менше електроенергії та мають у сотні раз більший термін роботи.

У СДМ світлодіоди вмонтовані в спеціальний корпус (мідна трубка), до якого підводиться охолоджувальна рідина (антифриз) для відводу теплової енергії і підтримання необхідного температурного режиму роботи світлодіодів.

Конструкція СДМ має мінімальні розміри джерела світла і відповідає розміру нитки розжарювання маякової лампи для забезпечення ефективної роботи маякової світлооптичної системи.

До складу СДМ входять також прилади керування світловими характеристиками вогню маяка, електроживлення, в яких використовується сучасна елементна база і енергозберігаючі технології.

Заміна енергозатратних лам типу ММ 110-1000, ММ 220-500 новими СДМ заощаджує кошти і підвищує надійність та безперервність роботи маяків, спрощує їх обслуговування.