ДУ «Держгідрографія» у 2015 розробила технічний проект гідрографічно-лоцмейстерського судна пр. 50421. Необхідність побудови нового судна було обумовлено тим, що після анексії АР Крим на балансі державної установи «Держгідрографія» залишилося лише одне судно «ГС-82» (1968 року побудови). Воно здатне працювати з буями типу БМБЛ, які встановлені на Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі. Вік судна становить 50 років. Судно підтримується у належному технічному стані, проте існує потреба у його подальшій заміні. Зазначене судно призначене для:
• виконання гідрографічних досліджень в прибережній зоні морів і в лиманах; постановки і обслуговування в зазначених районах засобів навігаційного забезпечення;
• забезпечення гідрографічних об’єктів, партій і загонів на узбережжі і на островах.
Район плавання: обмежений R2-RS (5) змішане (море-річка) плавання на хвилюванні з висотою хвилі 3% – забезпеченості 5,0м, з віддаленням від місця укриття:
– у відкритих морях не більше 50 миль і з допустимою відстанню між місцями укриття не більш 100 миль;
– у закритих морях не більше 100 миль і з допустимою відстанню між місцями укриття не більш 200 миль.

А 19.09.2018 за результатами електронних конкурсних торгів, укладено договір № 62/18 з ПП «Гранд Інжинірінг» з розробки робочого проекту гідрографічно-лоцмейстерського судна. Срок виконання робіт за договором до 31.05.2019. Після завершення робіт з розробки робочого проекту планується розпочати будівництво самого судна.