104 сесія Комітету з безпеки на морі ІМО

Уперше від початку карантинних обмежень під час сесії розглянули всі питання, які відкладалися раніше, зокрема, були взяті до уваги регулярні щопіврічні звіти України щодо загроз безпеці та охороні судноплавства у Чорному та Азовському морях і у Керченській протоці, спричинених незаконними агресивними діями Російської Федерації.

Працівники управління міжнародних відносин та комунікацій з органами державної влади та управління гідрографії та науково-технічного розвитку ДУ «Держгідрографія» узяли участь у черговій 104 сесії Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО), яка пройшла у дистанційному режимі.

Тема діяльності Міжнародної морської організації у нинішньому році – «Моряки – запорука сталості судноплавства». Про це, відкриваючи сесію, нагадав Генеральний секретар ІМО пан Кітак Лім (Kitack Lim). Він наголосив, що головною метою діяльності і Комітету, і всієї Організації під час пандемії коронавірусної хвороби, як і раніше залишається комплекс заходів, спрямованих на визнання моряків ключовими та стратегічно важливими працівниками. Це, зокрема, створення всіма зацікавленими сторонами найбільш сприятливих умов для своєчасної ротації екіпажів торговельних суден, можливостей першочергової вакцинації працівників торговельного флоту, а також налагодження скоординованої діяльності інших міжнародних організацій під егідою ООН у цьому напрямі.

Серед інших питань порядку денного Комітет розглянув і взяв до уваги черговий звіт щодо загроз безпеці судноплавства в районах Чорного та Азовського морів, прилеглих до тимчасово окупованого Кримського півострова, що виникають у зв’язку з незаконною анексією АРК та м. Севастополь Російською Федерацією. Такі звіти готуються за участі працівників управління міжнародних відносин та комунікацій з органами державної влади та управління гідрографії та науково-технічного розвитку нашої установи і що півроку подаються Постійним представництвом України при ІМО (Посольством України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії) до Секретаріату ІМО.

Також Комітет зафіксував коментар Данії, який містив консолідовану позицію на підтримку України та категоричне невизнання ні Данією, ні Європейським Союзом агресивної політики Російської Федерації, метою якої є цілковито безпідставні намагання знайти підтримку з боку світової спільноти щодо незаконної анексії Кримського півострова. Це стало ще одним узгодженим кроком на підтримку нашої держави та її послідовної політики на міжнародній арені, націленої на доведення до уваги світової спільноти факту протиправних дій Російської Федерації у територіальних водах України навколо Кримського півострова, які несуть у собі загрозу безпеці судноплавства у цих морських районах.

Карта-схема, на якій позначено морські райони – зони відповідальності України, прилеглі до узбережжя Кримського півострова, незаконно анексовані РФ

Постійний представник України при ІМО у своїй усній заяві вкотре звернув увагу на необхідність подальшого розширення району моніторингу ІМО на Азовське море та Керченську протоку. Та зазначив, що поширення інформації про факти протиправної діяльності РФ на Кримському півострові та в прилеглих до нього морських районах України слід розглядати як один із заходів протидії спробам легалізації тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополь. Крім того, це слугуватиме підтвердженням тези української сторони, що ці морські райони перетворюються на «сіру зону» для міжнародного судноплавства.

Також фахівці управління міжнародних відносин та комунікацій з органами державної влади взяли участь у онлайн-конференції розробника спеціалізованого перекладацького програмного забезпечення RWS/SDL Trados.